صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«اسكار سينماي هند» گردشگران را به «تورنتو» مي‌كشاند

«اسكار سينماي هند» گردشگران را به «تورنتو» مي‌كشاند

در شرايطي كه در سالهاي اخير تعداد گردشگران شهر «تورنتو» كشور «كانادا» رشد چشمگيري داشته و كمتر از يك ماه قبل نيز نمايش بزرگترين كيك بستني جهان هزاران گردشگر را به اين شهر كشاند، كارشناسان پيش‌بيني مي‌كنند كه برگزاري مراسم «اسكار سينماي هند» نيز هزاران گردشگر را به «تورنتو» بكشاند.

به گزارش كنيدين نيوز، مراسم سالانه اعطاي جوايز فيلم «باليوود» كه به لحاظ جذب مخاطبان ميليوني به «اسكار سينماي هند» معروف بوده و از سوي آكادمي بين‌المللي فيلم هند برگزار مي‌شود، در روزهاي پاياني ماه جون با حضور چهره‌هاي سرشناس سينما و اكران فيلم‌هاي جديد در تورنتو برگزار خواهد شد. جوايز اسكار سينماي هند با هدف اعتبار ‌بخشيدن بين‌المللي به فيلم‌هاي باليوود هرسال در يك كشور برگزار مي‌شود. اولين دوره اين مراسم در سال 2000 در لندن برگزار شد كه پس از آن فروش فيلم‌هاي محصول هند در انگليس 35 درصد افزايش يافت.

در سالهاي گذشته «كولمبو» در«سريلانكا»، «ماكائو» در «چين»، «ژوهانسبورگ» در «آفريقاي جنوبي» و «آمستردام» در «هالند» از ديگر شهرهاي ميزبان اين مراسم بوده‌اند، اين در حالي است مقامات شهر تورنتو از سالها قبل قصد دارند با اجراي راهكارهاي متنوعي، اين شهر را به قطب نخست گردشگري كانادا تبديل كنند و بدين وسيله نرخ بيكاري را در اين شهر كاهش دهند. در اين راستا تسهيلات زيادي از جمله معافيت‌هاي مالياتي براي سرمايه‌گذاران در تورنتو درنظر گرفته شد و فرودگاه اين شهر نيز بازسازي ‌شد و توسعه يافت.

همچنين پروژه‌هايي براي كاهش مشكل ترافيك تورنتو با توسعه‌ي بزرگراه‌ها و خطوط مترو به مرحله اجرا درآمد تا بدينوسيله عنوان موفق‌ترين شهر كانادا در امر جذب گردشگر را به تورنتو اختصاص يابد، عنواني كه در حال حاضر در اختيار « اتاوا» است. كشور كانادا در آمريكاي شمالي داراي آب‌وهواي سرد و معتدل است و از جاذبه‌هاي فراوان گردشگري بهره مي‌برد كه از آن جمله مي‌توان به جنگل‌هاي تايگا و آبشار نياگارا اشاره كرد.