صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره كتاب ادينبورگ با حضور 800 نويسنده برگزار مي‌شود

جشنواره كتاب ادينبورگ با حضور 800 نويسنده برگزار مي‌شود

به نقل از كوریا ديلي، اين جشنواره يكي از بزرگترين رويدادهاي فرهنگي جهان است كه با گردهمايي 800 نويسنده، مؤلف و مترجم از سراسر جهان در روزهاي سيزدهم تا بيست و نهم آگست سال جاري برگزار مي‌شود.

جشنواره ادينبورگ امسال با حضور ناشران و مؤسسات فرهنگي بالغ بر 40 كشور جهان به مدت يك هفته ميزبان علاقمندان به كتاب در حوزه‌هاي مختلف خواهد بود. تا امروز نام نويسندگان بسياري از كشورهاي مختلف آسيايي، اروپايي و آمريكايي در فهرست مهمانان اين جشنواره ذكر شده است. از ميان اين نويسندگان امسال مي‌توان به حضور «جي كي رولينگ»، «مارگاريت اتوود»، «مارتين اميس»، «هارولد پينتر» و «شيموس هني» اشاره كرد.

اين جشنواره كه يكي از پرمخاطب‌ترين جشنواره‌هاي ادبي محسوب مي‌شود در دوره‌هاي گذشته روزانه بالغ بر 1 ميليون بازديدكننده داشته و به نظر مي‌رسد در سال جاري نيز بتواند مخاطبان زيادي را از داخل كشور و كشورهاي همسايه به سوي خود جذب كند. جشنواره كتاب ادينبورگ امسال سي‌امين سال برگزاري خود در روز سيزدهم اگست سال جاري جشن مي‌گيرد. اين مراسم روز سيزدهم آگست با حضور «ال گري» نويسنده اسكاتلندي و خالق رمان «نقطه» افتتاح مي شود.