صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آنجلینا جولی پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود شد

آنجلینا جولی پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود شد

برابر با تازه‌ترین فهرست نشریه فوربس، آنجلینا جولی و سارا جسیکا پارکر پارسال در میان بازیگران زن بیشترین درآمد را داشتند. در سال 2010 این دو بازیگر هر یک 30 میلیون دالر به دست آورده‌اند.

بخش زیادی از درآمد آنجلینا جولی به خاطر دو فیلم «سالت»‌ و «گردشگر» بود. تریلر «سالت» در دنیا 300 میلیون دالر فروخت و «گردشگر»‌ با بازی جانی دپ هم با وجود واکنش‌های متفاوت منتقدان 280 میلیون دالر فروش داشت. بخش زیادی از دریافتی سارا جسیکا پارکر به خاطر باقیمانده درآمد او از سریال «جنسیت و شهر»‌ تولید شبکه اچ‌بی‌او بود که به عنوان تهیه‌کننده نیز با آن همکاری داشت.

پارکر از فیلم سینمایی «جنسیت و شهر»‌ هم که در سطح بین‌المللی 290 میلیون دالر فروخت، دریافتی داشت. او 18 میلیون دالر نیز از شرکت عطر خود درآمد داشت. جنیفر آنیستن و ریس ویدرسپون هر یک با 28 میلیون دالر پس از جولی و پارکر در رده بعدی قرار گرفته‌اند.

کمدی رومانتیک «شکارچی مجرم» با بازی آنیستن که با بودجه‌ای 40 میلیون دالری ساخته شد، شروعی ناامیدکننده داشت، اما در نهایت با 136 میلیون دالر به کار خود پایان داد و کمدی «فقط انتخاب کن» او نیز 214 میلیون دالر فروخت.
«از کجا می‌دانی» ویدرسپون که با بودجه‌ای درحدود 120 میلیون دالر ساخته شد، تنها 50 میلیون دالر فروخت، اما «آب برای فیل‌ها» با بازی او 115 میلیون دالر به دست آورد. جولیا رابرتز و کریستن استیوارت، ستاره «گرگ و میش» هر یک با 20 میلیون دالر در رده بعدی قرار گرفتند.

کاترین هیگل 19 میلیون دالر، کامرون دیاز 18 میلیون دالر، ساندرا بولاک 15 میلیون دالر و مریل استریپ نیز 10 میلیون دالر درآمد داشتند.
(هالیوود ریپورتر)