صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«خماري 2» هزاران گردشگر را به «تايلند» كشاند

«خماري 2» هزاران گردشگر را به «تايلند» كشاند

كمدي «خماري 2» با فروش 200 ميليون دالري در گيشه جهاني هزاران گردشگر را به «تايلند» كشاند. در شرايطي كه با پذيرش شكست در انتخابات توسط نخست وزير «تايلند»، كارشناسان صنعت گردشگري روزهاي خوبي را براي صنعت گردشگري اين كشور آسيايي پيش‌بيني مي‌كنند، فروش 200 ميليون دالري كمدي هاليوودي «خماري 2» در گيشه جهاني هزاران گردشگر را به «تايلند» كشانده است.

به گزارش برناما، بخش اعظم صحنه‌هاي سينمايي «خماري 2» در شهر «بانكوك»، پايتخت «تايلند» و مناطق گردشگري خليج «فولاي» و ساحل رودخانه «چائوو فرايا» فيلمبرداري شده است.

تايلند در پنج ماهه نخست امسال رشد 24 درصدي گردشگرانش را در مقايسه با زمان مشابه در سال 2010 تجربه كرده و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري ميلادي ميزبان 15 ميليون گردشگر باشد كه حاصل آن درآمد 25 ميليارد دالري براي اقتصاد اين كشور زيبا خواهد بود.

در حال حاضر در حدود دو ميليون‌ نفر در صنعت گردشگري تايلند به طور مستقيم و غيرمستقيم به كار اشتغال دارند و درآمدهاي حاصل از اين صنعت شش درصد توليد ناخالص داخلي (GDP) اين كشور را به خود اختصاص داده است. تايلند در سال‌هاي اخير يكي از موفق‌ترين كشورهاي جهان در زمينه جذب گردشگر و سرمايه‌گذاري خارجي در اين صنعت بوده تا آن‌جا كه در سال ‌2009 با وجود وقوع بحران جهاني اقتصادي كه كاهش تمايل مردم جهان به سفر را در پي داشت، ميزبان ‌14 ميليون گردشگر بود.