صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یوزپلنگ طلایی لوکارنو به ستاره «جنگ‌های ستاره‌ای» و «ایندیانا جونز» رسید

یوزپلنگ طلایی لوکارنو به ستاره «جنگ‌های ستاره‌ای» و «ایندیانا جونز» رسید

هریسن فورد در جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو جایزه یوزپلنگ طلایی یک عمر دستاورد را دریافت کرد. وسترن افسانه علمی «کابوی‌ها و بیگانه‌ها» با بازی هریسن فورد اولین بار در اروپا روز شنبه در فضای باز میدان پیاتزا گرانده شهر لوکارنو به نمایش درآمد.

فورد همراه دانیل کریگ و اولیویا وایلد همبازی‌هایش در «کابوی‌ها و بیگانه‌ها» همین طور جان فاورو کارگردان با هلی‌کوپتر به شهر آمد و در نمایش فیلم شرکت کرد. حدود هفت هزار نفر در پیاتزا گرانده به تماشای «کابوی‌ها و بیگانه‌ها» نشستند و سپس فورد بی آن‌که از قبل اعلام شده باشد، جایزه یوزپلنگ طلایی یک عمر دستاورد را دریافت کرد.


«کابوی‌ها و بیگانه‌ها» از هفته پیش در آمریکای شمالی اکران شده است. داستان فیلم سال 1873 روی می‌دهد و درباره رویارویی موجودات فضایی با گروهی کابوی است. فورد در این فیلم نقش یک کابوی پیر و جدی را بازی می‌کند.


این بازیگر 69 ساله بیش از همه با سه‌گانه اول «جنگ‌های ستاره‌ای» و سری فیلم‌های «ایندیانا جونز» شهرت دارد. او برای فیلم «شاهد» (1985) نامزد اسکار شد. «بلید رانر»، «ساحل ماسکیتو»، «بازی‌های میهن‌پرستانه»، «فرار»، «خطر آشکار و حاضر» و «سابرینا» از دیگر فیلم‌های فورد است.


شصت و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو سوم تا 13 آگست (12 تا 22 اسد) در سوئیس برگزار می‌شود. (ورایتی)