صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موزه سینمایی «جکی‌چان» تا پایان سال افتتاح می‌شود

موزه سینمایی «جکی‌چان» تا پایان سال افتتاح می‌شود

نخستین موزه تخصصی سینمایی هنگ کنگ به نام «جکی‌چان» در مساحت 10 هزار متری تا پایان سال افتتاح می‌شود. جکی‌چان بازیگر و کارگردان جهان قصد دارد با استفاده از شهرت جهانی خود قصد دارد نخستین موزه تخصصی سینمایی به نام خود را در هنگ کنگ تاسیس کند.

سولون سو، رئیس اجرایی شرکت «جی‌سی‌گروپ» متعلق به جکی‌چان در این باره گفت: جکی‌چان قصد دارد علاوه بر این موزه، موزه‌های سینمایی دیگری را در مناطق مختلف جهان ایجاد کند.

بنابر گزارش پایگاه خبری العربیه، این موزه در مساحتی به طول 10 هزار متر مربع برپا خواهد شد و در علاوه بر موزه، یک رستوران 4 طبقه‌ای ایتالیای و استودیوی تصویربرداری ایجاد خواهد شد.

قرار است در این موزه که اماکن و خیابان‌های آن به نام مشاهیر سینمای جهان خواهد بود، بازدیدکنندگان بتوانند بر برخی از بازیگران چینی دیدار داشته باشند و همچنین بتوانند از تکنولوژی‌های سینمایی و تصویربرداری و همچنین لباس‌های جکی‌چان که در طول 40 سال گذشته در فیلم‌هایش استفاده کرده، بازدید کنند.

بنابر این گزارش، مراحل ساخت اين موزه که در محل یک کارخانه قدیمی در حال ساخت است، از سه سال پیش آغاز شده و قرار است تا پایان سال جاری میلادی افتتاح شود.