صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یکی از بهترین انیمیشن‌های 2011 ؛ رانگو

یکی از بهترین انیمیشن‌های 2011 ؛ رانگو

به یاد سال‌های طلایی کارتون‌ها
یکی از بهترین انیمیشن‌های 2011 ؛ رانگو
مهدی تهرانی

یک مارمولک کوچک قهرمان انیمیشن 135 میلیون دلاری رانگو است. محل وقوع ماجراها، جایی خشک و کم آب در دل صحرای موهاوی در کالیفرنیا است. و شهر مرزی و کوچک « خاک» شهری است که قهرمان بازی های این مارمولک خوش فکر در آن روی می دهد .شهری که حال و هوای شهرهای غرب وحشی و فیلم های وسترن را برایمان تداعی می کند.

شهردار شهر با توطئه ای زیرکانه آب را به روی مردم بسته و قصد دارد کاری کند ساکنین از بی آبی به ستوه آمده تا جایی که هرچه دارند بگذارند و بروند و آنهایی که زمینی دارند نیز حاضر شوند با نازلترین قیمت مزارع خود را بفروشند و جلای وطن کنند.

با ورود رانگو به شهر خاک ، اوضاع عوض می شود. شهر که در شرف از هم پاشیدن است ، مدتهاست که کلانتر ندارد اما یک حادثه و پشت بند آن با دروغ هایی که رانگو سرهم کرده و خود را اهل غرب وحشی و تیرانداز و آدمکشی حرفه ای خوانده و هم چنین گفته که برادران جنکینز ( یاغیان موهاوی ) را با شلیک تنها یک گلوله کشته ، به ناگاه بسیار محبوب می‌شود و به مقام کلانتر شهر خاک منصوب می‌گردد. رانگو به دنبال دلیل اصلی کمبود آب در شهر خاک است و در این راه با کمک بینز پی می برد که همه چیز زیر سر شهردار و رفقایش است...

فیلم را گور وربینسکی ساخته که پیش از این از او حلقه، مکزیکی و دزدان دریایی کارائیب را حتماً دیده‌اید. هانس زیمر نیز موسیقی فوق‌العاده جذاب و مؤثری برای این اینمیشن 107 دقیقه‌ای خلق کرده است.

زیمر که هرساله شانس دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی را داشته شاید این بار موفق شود.

از فیلم‌های اخیر که زیمر برایشان آهنگ ساخته به جز دزدان دریای کارائیب؛ شوالیه تاریکی، سرآغاز و شرلوک هولمز و از انیمیشن‌ها مگامایند و کونگ فو پاندا 2 قابل اشاره‌اند.

انیمیشن جاودانه شیرشاه و تریلر تاریخی و خوش ساخت گلادیاتور نیز از آثاری هستند که زیمر برایشان آهنگ ساخته.

بازیگران فیلم نیز بسیار با دقت انتخاب شده اند.جانی دپ که به جای رانگو حرف می‌زند، یکی از بهترین و قویترین پروفرمانس هایش را به اجرا گذاشته گویی ما داریم خود جانی دپ را تماشا می کنیم، نه یک مارمولک کوچک اهل صحرای موهاوی.

بازیگر نقش بینز ایزلا فیشر نیز با یک گویش خالص تگزاسی این شخصیت را به خوبی هرچه تمام‌تر از کار در آورده است.

در رانگو یک دوجین بازیگر خوب به جای شخصیت‌های فیلم که خیلی هم زیادند، حرف زده‌اند و در نتیجه یک معضل اساسی که عمده کارتون‌ها در شخصیت پردازی کاراکتر‌های فرعی‌شان دارند (یعنی تفاوت محسوس کاراکترهای اصلی با کاراکترهای فرعی در حین ساخت و صداگذاری) را از خود دور کرده است.

فیلمنامه و تولید کارتون رانگو یکی از بدیع‌ترین ساخت و ساز های دنیای انیمیشن به شمار می‌آید.

تیم تولید ماه‌ها در صحرای موهاوی به تحقیق پرداخت و کاراکترها را دقیقاً با توجه به تایپیکال و خصوصیات زندگی حیوانات این بیایان طراحی کرد. رانگو یکی از شانس‌های اصلی اسکار 2011 است.