صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

استقبال مردم تایوان از نسخه چینی زندگینامه «استیو جابز»

استقبال مردم تایوان از نسخه چینی زندگینامه «استیو جابز»

نسخه چینی زندگینامه «استیو جابز» پس از انتشار در کتابفروشی‌ها و مراکز فرهنگی تایوان در مدت کوتاهی به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرادبی تایوان تبدیل شد.

به نقل از تایوان نیوز، با اعلام خبر عرضه نسخه چینی زندگینامه «استیو جابز» بنیانگذار کمپانی کمپیوتری اپل، در تایوان هواداران «جابز» و علاقمندان به مطالعه زندگینامه او از ساعت 7 صبح در مقابل کتابفروشی بزرگ تایپه که محل عرضه این کتاب بود، صف کشیدند. به گفته ناشر چینی این اثر در اولین روز از عرضه این کتاب در کتابفروشی‌های مرکزی در شهرهای بزرگ تایوان از قبیل شهر «تایپه» بیش از 30 هزار نسخه از زندگینامه «استیو جابز» به علاقمندان و مخاطبان تایوانی فروخته شد.

به گفته «هوانگ» مدیر کتابفروشی مرکزی «تایپه» بیشتر مخاطبان این اثر را دانشجویان و جوانانی تشکیل می‌دهند که علاقه زیادی به کسب اطلاعات درباره دوران کودکی، زندگی، تحصیل و تجربه‌های «استیو جابز» به عنوان یکی از شخصیت‌های موفق در جهان داشتند.

ناشر چینی زندگینامه «استیو جابز» پس از استقبال بی نظیر مخاطبان تایوانی از این اثر اعلام کرد که قصد دارد در چاپ دوم نسخه چینی شمارگان این اثر را تا 220 هزار نسخه افزایش دهد. پیش از این این ناشر در نخستین چاپ این اثر 100 هزار نسخه از زندگینامه «استیو جابز» را به مخاطبان چینی و تایوانی ارایه کرده بود که با استقبال بی نظیر هواداران «جابز» این نسخه‌ها خیلی زود در کتابفروشی‌ها و مراکز خرید فرهنگی چین و تایوان کمیاب شد.

ناشر چینی امیدوار است که در سه ماهه نخست عرضه این کتاب در چین و تایوان بالغ بر 200 هزار نسخه از این کتاب را به علاقمندان به «استیو جابز» در این کشورها ارایه کند.