صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اولین نمایشگاه عکس درغور برگزار شد

اولین نمایشگاه عکس درغور برگزار شد

برای اولین بار، نمایشگاه عکس تحت نام «فغانستان جدید از چشم افغان‌ها» در ولايت غور برگزار شد. این نمایشگاه که از سوی «مرکز فوتو ژورنالیزم چشم سوم»، بخش فرهنگی سفارت امریکا و اداره همکاری‌های سویس در افغانستان، بعد از ظهر روز شنبه هفته جاری در سالون ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت غور افتتاح شد، شامل ١٤٢ قطعه عكس است.

بصیر سیرت مدیر مسؤول مرکز چشم سوم، به پژواک گفت که عكاسان این مركز، با قبول زحمات، عکسهایی را از مناطق مختلف كشور اخذ نموده اند؛ که نمایانگر اوضاع اجتماعى، اقتصادى، آثار جنگ، و نا امنی در برخی از ولایت کشور می‌باشد.

وى گفت كه هدف از این نمایشگاه، توجه دادن مردم به نتایج ناامنی و جنگ و كمپاين به خاطر رشد فرهنگ صلح در افغانستان است. سیرت علاوه نمود: «همانگونه كه گفته مى‌شود يک تصوير، هزار كلمه را مى‌رساند، عكاسان ما در جريان تهيۀ عكس، سعى نموده‌اند گوشه‌ها و زواياى مختلف زندگى افغانها را منعکس نمایند.»

نبی ساقی شاعر و نويسندۀ ولايت غور که از اين نمايشگاه ديدن کرده بود، به پژواک گفت که عکس‌های شامل این نمایشگاه، مشکلات افغانها را نشان می‌دهد و لازم است که مسؤولین دولتی، در حل مشکلات مردم توجه نمایند. سرورآزاد ريیس اطلاعات و فرهنگ غور گفت: «در این نمایشگاه، عکس‌هايی به نمایش گذاشته شده است که بیانگر توانايی بالا و خلاقیت عکاسان است.»

داکتر عبدالله هیواد والی غور، درمراسم افتتاح این نمایشگاه، عکس را انعکاس دهندۀ بخشی از تاریخ خوانده وعلاوه نمود که امید است تدویر این نمایشگاه، عکاسان را در کارمسلکی شان، بیشتر تشویق نماید.