صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

زندگینامه «استیو جابز» پرفروش ترین کتاب‌ جهان از نگاه واشنگتن پست

زندگینامه «استیو جابز» پرفروش ترین کتاب‌ جهان از نگاه واشنگتن پست

زندگینامه «استیو جابز» پرفروش ترین کتاب‌ جهان از نگاه واشنگتن پست در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبی و غیرادبی که روزنامه واشنگتن پست معرفی کرده نام نویسندگانی ادبی چون «استیگ لارسون»، «جیمز پترسون»، «تی اوبرت» و «کاترین استوکات» دیده می‌شود.

به نقل واشنگتن پست، در این فهرست از 20 اثر غیرادبی و 20 اثر ادبی به عنوان برترین آثار و پرفروش‌ترین کتاب‌ها در روزهای پایانی سال 2011 نام برده شده است. در فهرست کتاب‌های غیرادبی این فهرست در بخش کتابهای گالینگور از زندگینامه «استیو جابز» به قلم «والتر ایزاکسون» به عنوان پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین کتاب نام برده شده است. پس از این اثر که به زندگی و فعالیت‌های «استیو جابز» می‌پردازد، کتاب «کشتن لینکلن؛ تروری تکان دهنده در آمریکا» نوشته «بیل او ریلی» به عنوان اثر پرفروش در این فهرست مطرح است.

در جایگاه سوم این فهرست در بخش آثار غیرادبی کتاب «رکوردهای جهانی گینس» و در جایگاه چهارم آن «دایره ساز» به قلم «مارک باترسون» به عنوان پرفروش‌ترین آثار قرار گرفته‌اند.

«کریس ماتیو» نیز با کتابی با عنوان «جک کندی؛ قهرمان گریزان» و با شرح زندگی سیاسی این رئیس جمهور آمریکا یکی دیگر از نویسندگانی است که از کتابش به عنوان اثری پرفروش یاد شده است.

پس از آن کتاب « کاترین پزرگ؛ پرتره‌ای از یک زن» نوشته «رابرت کی ماسی» و پس از آن «تفکر سریع و کند» نوشته «دانیل کانمان» برنده جایزه نوبل علوم اقتصادی دیده می‌شود که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان کتاب در هفته‌های پیش از جشن کریسمس و روزهای پایانی سال رو به رو شده‌اند. و اما در جایگاه نهم این فهرست « باغ حیوانات» نوشته «اریک لارسون» و «جهنم در جهان» نوشته «مکس هستینگ» از دیگر آثار پرفروش این فهرست است.

در بخش ادبی این فهرست که به کتاب‌هایی ادبی با جلد گالینگور اشاره شده است رمان «قفل» نوشته «تام کلنسی» در صدر فهرست قرار گرفته است. پس از این اثر تازه ترین رمان «استفان کینگ» با عنوان «63/11/22» به عنوان پرفروش‌ترین اثر دیده می‌شود. «استفان کینگ» در این رمان داستانی جذاب را بر اساس زندگی و ترور «جان اف کندی به رشته تحریر در آورده است.

در جایگاه سوم فهرست ادبی این روزنامه «مرگ می‌آید» به قلم »پی. دی جیمز» به چشم می‌خورد و پس از آن «کشتن الکس» به قلم «جیمز پترسون» دیده می‌شود که علاقمندان زیادی را در میان هواداران این نویسنده به خود اختصاص داده است.

پس از این آثار به ترتیب رمان‌های «ردمیست» به قلم «پاتریشیا کرونول»، « انفجار هجدهم» نوشته «ژانت ایوانویچ»، «بهترین‌های من» به قلم «نیکلاس اسپارکس» و «روز صفر» به قلم «دیوید بلاسی» جای گرفته است. علاوه بر این آثار در فهرست کتاب‌های ادبی با جلد کاغذی نیز از رمان «کمک» نوشته «کاترین استوکات» و «دختری با خالکوبی اژدها» به قلم «استیگ لارسون» نام برده شده است.

رمان‌های «همیشه بعدی» نوشته « نورا روبرتز» و «همسر ببر» به قلم «تی اوبرت» نیز از دیگر آثار معرفی شده در این فهرست است که در جایگاه چهارم و پنجم پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبی با جلد کاغذی قرار گرفته است.

«دختری که با آتش بازی کرد» اثر دیگری از «استیگ لارسون» و «اسباب بازی» نوشته «جیمز پترسون» در کنار برش سنگ» به قلم «ابراهام ورگاس» از دیگر کتاب‌هایی است که با استقبال خوانندگان و علاقمندان به رمان و کتاب‌های ادبی رو به رو شده است.