صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نوه «نلسون ماندلا» فیلم پدرکلانش را تهیه‌ می‌کند

نوه «نلسون ماندلا» فیلم پدرکلانش را تهیه‌ می‌کند

یک شرکت فیلم‌سازی آفریقای جنوبی مجموعه درام شرح حال‌گونه «مادیبا» درباره «نلسون ماندلا» را با همکاری دو شرکت فیلم‌سازی کانادایی و انگلیسی جلوی دوربین می‌برد. یک شرکت فیلم‌سازی آفریقای جنوبی این مجموعه درام شرح حال‌گونه را با همکاری دو شرکت فیلم‌سازی کانادایی و انگلیسی جلوی دوربین خواهد برد.

نکته جالب در رابطه با این مجموعه که فعلا با نام موقت «مادیبا» شناخته می‌شود، این است که نوه ماندلا هم یکی از تهیه‌کنندگان آن است. نایجل ویلیامز که سابقه نگارش فیلم‌نامه‌های تاریخی و شرح‌ حال‌گونه را دارد، این روزها در حال نوشتن فیلم‌نامه «مادیبا» است. مادیبا نام قبیله‌ای قدیمی است که «نلسون ماندلا» هنگام صحبت درباره سرزمین مادری خود، از آن استفاده می‌کرد و نقش مهمی در قصه مجموعه دارد.

ویلیامز که در کارنامه هنری‌اش مجموعه ۶ قسمتی «الیزابت اول» را دارد، می‌گوید «مادیبا» هم تبدیل به یک کار سطح بالای تلویزیونی خواهد شد. او فیلم‌نامه خود را براساس قصه دو کتاب معروف و پرخواننده‌ای می‌نویسد که طی ۱۰ سال گذشته پخش وسیع بین‌المللی داشته‌اند.

کوکو ماندلا نوه رهبر آفریقای جنوبی و یکی از تهیه‌کنندگان مجموعه می‌گوید هدف از تولید آن، به تصویر کشیدن داستان زندگی مردمی است که باعث شدند تا پدرکلان او قدم در راهی بگذارد که نقش تاریخی خود را در مبارزه با تبعیض ‌نژادی بازی کند و تبدیل به اولین رییس‌جمهور سیاه‌پوست آفریقای جنوبی شود.

هنوز کارگردانی برای مجموعه «مادیبا» انتخاب نشده است. کلید فیلم‌برداری مجموعه پس از پیدا شدن کارگردان آن در اواسط فصل بهار زده می‌شود. نلسون ماندلا طی دو دهه گذشته شخصیت اصلی چند فیلم شرح ‌حال‌گونه و اجتماعی صنعت سینمای اروپا و آمریکا بوده است. کلیه صحنه‌های «مادیبا» در مکان‌های واقعی و مراکزی فیلم‌برداری خواهد شد که اتفاقات تاریخی سی سال اخیر آفریقای جنوبی در آنجا رخ داده است.