صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«درخت زندگي» بهترين فيلم سال 2011 شد

«درخت زندگي» بهترين فيلم سال 2011 شد

انجمن منتقدين فيلم تورنتو شب گذشته جايزه بهترين فيلم سال 2011 را به «درخت زندگي» اعطا كرد. پانزدهمين مراسم سالانه اعطاي جوايز انجمن منتقدين فيلم تورنتو سه شنبه شب برگزار شد و فيلم «درخت زندگي» ساخته ترنس ماليك، برنده نخل طلاي كن جايزه بهترين فيلم سال را دريافت كرد. جوايز بخش‌هاي بهترين كارگرداني و بهترين فيلم سال 2011 انجمن منتقدان فيلم تورنتو نيز به «درخت زندگي» رسيد.

«درخت زندگي» كه «براد پيت» و «شون پن» را به عنوان بازيگران اصلي دارد،‌ در هفته‌ي گذشته جوايز بهترين فيلم انجمن منتقدان فيلم سان فرانسيسكو و همچنين انجمن منتقدان فيلم‌هاي آفريقايي ـ آمريكايي را هم از آن خود كرده است. اين فيلم كه اوايل امسال موفق به كسب مدال نخل طلاي جشنواره فيلم كن فرانسه شد، روايت امپرسيونيستي و متافيزيکي ماليک به جهان و جايگاه انسان در اين جهان است.

در «درخت زندگي» كه توسط شرکت «آيكون فيلمز» تهيه شده است، بازيگراني چون کري متچت، جسيکا چاستين و بيل پوهلد به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

در اين فيلم که آن را بايد در حقيقت وصيت‌نامه‌ي سينمايي ماليک دانست، دو روايت داستاني و مستند به موازات هم پيش مي‌روند و در آخر به نقطه‌ي واحدي مي‌رسند. فيلم تقريباً بدون ديالوگ است و در قسمت‌هاي مربوط به خانواده‌ي آمريکايي، با صداي فرزند بزرگ خانواده (شون پن) و يا مادر سوگوار آن‌ها روايت مي‌شود که با لحن اندوهناک و شکوه‌انگيزي، درباره‌ي مرگ يکي از کودکان خانواده و فقدان او حرف مي‌زند.