صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روزهای پایانی زندگی بن‌لادن در کتاب «شکار تبهکار؛ از 11 سپتمبر تا ابوت آباد»

روزهای پایانی زندگی بن‌لادن در کتاب  «شکار تبهکار؛ از 11 سپتمبر تا ابوت آباد»

پیتر برگر در این کتاب به بررسی زندگی بن لادن در سال‌های پس از واقعه 11 سپتمبر پرداخته‌ و تعقیب و گریزها برای یافتن او را تصویر کرده و عملیات 38 دقیقه‌ای که منجر به قتل او شد را توصیف کرده است.

به نقل از تلگراف، کتاب «شکار تبهکار؛ از 11 سپتمبر تا ابوت آباد» در رابطه با زندگی بن لادن و کشته شدن او در پاکستان، اخیراً توسط پیتر برگر منتشر شده است.

برگر در این کتاب به بررسی زندگی بن لادن در سال‌های پس از واقعه 11 سپتمبر پرداخته‌ و تعقیب و گریزها برای یافتن او را تصویر کرده است. وی همچنین عملیات 38 دقیقه‌ای که با هدایت آمریکایی‌ها از پنتاگون‌ منجر به لو رفتن محل اختفا و مرگ بن لادن شد را نیز لحظه به لحظه توصیف کرده است.

این کتاب به شرح راهبردها و دستورات مقامات آمریکایی برای مقابله با بن لادن و حوادث پس از 11 سپتمبر پرداخته و تک تک آنها را شرح داده است؛ برای نمونه جورج بوش پس از فرو ریختن برج‌های دوقلو خطاب به مقامات سیا این دستور را داده بود «بن لادن را می‌خواهم: زنده یا مرده».

نویسنده این کتاب همچنین تحقیق کاملی در مورد ده روز پایانی زندگی بن لادن انجام داده و تلاش کرده تصویر گویایی از زندگی وی تا کشته شدن او در مقابل تلویزیون ارائه دهد.