صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برگزاری دوره آموزش حرفه ای عکاسی خبری در کابل

برگزاری دوره آموزش حرفه ای عکاسی خبری در کابل

مرکز فوتوژورنالیزم چشم سوم در کابل، اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی حرفه ای عکاسی با حضور شماری از حرفه ای ترین عکاسان خبری جهان کرده است.

رضا یمک مسوول اجرایی این مرکز به خبرگزاری بخدی گفت:" کسانی که این دوره را با موفقیت سپری کنند مدرک معتبری از سوی این مرکز و نهادهای همکار دریافت می کنند."

به گفته آقای یمک، سفارت کشور دنمارک در کابل از همکاران مرکز فوتو ژورنالیزم چشم سوم در برگزاری این دوره آموزشی است.

مرکز فوتو ژورنالیزم چشم سوم در زمینه عکس خبری در کشور فعالیت می کند و تاکنون چندین نمایشگاه عکس در خارج و داخل کشور برگزار کرده است.

این مرکز توانسته است که شماری از جوایز معتبر بین المللی را نیز از آن خود کند.

نجیب الله مسافر رییس و بصیر سیرت مدیر مسئول این مرکز جوایز ارزنده بین المللی را دریافت کردند.

در حال حاضر، آقای سیرت سرگرم نمایش فیلم خود به نام افغانستان کوچک در جند کشور اروپایی است.

با این حال، رضا یمک مسئول اجرایی مرکز فوتو ژورنالیزم می گوید که بیش از 25 فوتو ژورنالیست کشور در برنامه آموزشی حرفه ای عکاسی شرکت کرده اند.

عکاسی خبرنگاری رشته تازه ای در افغانستان است، بیشتر عکاسان این رشته در جریان ده سال گذشته ظهور کرده و بیشتر آنان با مراکز مهم خبری جهان کار می کنند.

یمک می گوید که اساتید این دوره آموزشی، ازعکاسان مطرح خبری در جهان هستند که سال ها در نشریات معتبر جهانی کار کرده و از گوشه گوشه دنیا به شمول بوسنیا، سومالیا، عراق و افغانستان عکس گرفته اند.

به گفته او، جان گرو راپ از مجله معتبر نیویورک تایمز، مارتین نلسون دستیار او و مدرس عکاسی در کپنهاگ پایتخت دانمارک از اساتید این دوره آموزشی هستند.

هدف از برگزاری این دوره، تبادل افکار، گسترش ارتباطات میان خبرنگاران، نقد و بررسی آثار و رسیدن به درکی عمیق ‏تر از تصویر خوانده شده است.

این دوره‏ آموزشی، در سطح پیشرفته و به شیوه‏ نقد و کار عملی، به مدت یک هفته در کابل برگزار شده است.(بخدی)