صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس مانع اجرای کنسرت خیابانی مورچه ها در کابل شدند

پولیس مانع اجرای کنسرت خیابانی مورچه ها در کابل شدند

مسعود حسن زاده موسس گروه موسیقی مورچه ها می گوید که ماموران پولیس مانع اجرای کنسرت خیابانی این گروه در کابل شدند.

گروه موسیقی مورچه ها پنجشنبه شب در غرب شهر کابل موسیقی خیابانی را راه اندازی کردند.

این برنامه حوالی ساعت هشت شب شروع شد و به گفته مسئولان گروه مورچه ها در این کنسرت دوصد تماشاچی شرکت کرده بودند.

گروه موسوم به مورچه ها، در سال 2005 تاسیس شد و در سال 2009 از هرات به کابل انتقال کرد.

این گروه به اجرای آهنگ های انتقادی مشهور است و برنامه پنجشنبه شب این گروه با جلوه های ویژه در شهر کابل آغاز شد.مسعود حسن زاده می گوید که برای اجرای کنسرت، مجوز قانونی از پولیس داشتند و ماموران پولیس قبل از اجرا همکاری خوبی با انها داشتند.

حسن زاده اما می گوید که اعضای گروه پس از این که سه آهنگ اجرا کردند ناگهان ماموران پولیس به ستیژ آمده و مانع اجرای آهنگ های بعدی شدند.

او گفت:  قبل اینکه فرید رستگار آهنگ خود را شروع کند، تعداد از پولیس از پشت وارد ستیژ شدند و با بسیار خشونت گفتند که جمع کنید و مردم را متفرق کردند.

حسن زاده افزود که رفتار پولیس با آنها بسیار خشن بوده و حتی تهدید به بازداشت نیز شدند.

او تایید کرد که دو عضو گروه از سوی ماموران پولیس لت و کوب شدند و به گفته او یک عضو این گروه برای چهار ساعت در حوزه سوم پولیس زندانی شد.

ماموران پولیس به اعضای گروه مورچه ها گفته اند که به دلیل امنیتی مانع اجرای این کنسرت شدند اما مسعود حسن زاده از قول پولیس به خبرگزاری بخدی گفت که ماموران پولیس به این دلیل که در کنسرت شراب نوشیده شده و دختران رقصیده اند مانع اجرای کنسرت شدند.

پولیس گفته است که ملا امام مسجد شیرشاه سوری (مسجد نزدیک محل برگزاری کنسرت) به حوزه گزارش داده است که در این کنسرت شراب نوشیده می شود و دختران می رقصند.

این ملای مسجد به پولیس هشدار داده است که در صورت عدم مداخله پولیس خود او (ملا) وارد عمل می شود و مانع اجرای کنسرت خواهد شد.

مسعود حسن زاده اما می گوید که حدود بیست کمره در محل برگزاری کنسرت نصب شده بود و تصاویر این کمره ها نشان می دهد که ادعای ملا امام مسجد حقیقت ندارد.با این حال، حسن زاده می گوید که روز گذشته ملای مسجد به مسئولان رستورانت اورنج کافی، محل برگزاری کنسرت مورچه ها تماس گرفته و آنها را تهدید به مسدود کردن رستورانت کرده است.(بخدی)