صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره گپ جوان افتتاح شد

جشنواره گپ جوان افتتاح شد

جشنواره گپ جوان با حضور صدها تن از جوانان از ولايات مختلف کشور در کابل راه اندازي شد.بصير بيتا، معاون خانه فرهنگ افغانستان و مسئول اين جشنواره به آژانس خبري پژواک گفت که اين سومين جشنواره در نوع خود است که طي آن جوانان از ولايات مختلف گردهم مي آيند.

وي گفت که اين گردهمايي به خاطر شناخت جوانان با يکديگر و شبکه سازي بين آنان، برگزار شده تا بتوانند از اين طريق مشکلات خود را مطرح کرده و به گوش مقام هاي دولتي برسانند.

معاون خانه فرهنگ افغانستان افزود که  در يک سال گذشته بيش از 850 تن از جوانان که 35 درصد آنان را دختران تشکيل مي دهد در زمينه رسانه هاي آنلاين و اجتماعي، عکاسي، تصويربرداري و تدوين فلم آموزش ديده اند.

به گفته بيتا، اين برنامه هاي آموزشي در شهرهاي کابل، هرات، قندهار، باميان، مزارشريف و جلال آباد برگزار شده است.

عاطفه ابراهيمي، از جمله دانش آموخته گان دوره هاي آموزشي گپ جوان، به پژواک گفت که از دوره هاي آموزشي اين نهاد رضايت دارد و اکنون کارهايش رو به پيشرفت است.

وي گفت که در دو دوره آموزشي عکاسي و وبلاگ نويسي که هر کدام به مدت دو هفته برگزار شد، شرکت کرده و اکنون بعد از فراگيري آن، عملا در اين دو زمينه کار مي کند.

پيش ازاين در سال 1389 و 1390 نيز دو جشنواره گپ جوان در کابل برگزار شده بود که صدها تن از جوانان ازولايات مختلف در آن شرکت کردند.

معاون خانه فرهنگ افغانستان گفت که انتظار مي رود سه هزار تن ازجمله دانش آموخته گان دوره هاي آموزشي اين نهاد، طي روزهاي آينده از برنامه هاي سومين جشنواره استفاده کنند.

بازي هاي سرگرم کننده، نقاشي، شعر خواني، نقد کتاب، نمايش و نقد فلم از جمله برنامه هاي اين جشنواره پنج روزه اعلام شده است.

اين جشنواره به کمک مالي اداره توسعه بين المللي امريکا(USAID) برگزار شده و قرار است تا 10 سرطان ادامه يابد.(پژواک)