صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پرونده قتل سلمان‌ خان در دادگاه هند

پرونده قتل سلمان‌ خان در دادگاه  هند

دادگاه هند پرونده‌ی قتل «سلمان خان»، ستاره‌ی سینمای بالیوود را دوباره به جریان انداخت.  دادگاه شهر بمبئی هند سلمان‌خان هنرپیشه‌ی معروف بالیوود را به جرم ارتکاب قتل در 10 سال پیش متهم کرده و به زودی محاکمه اصلی او را برگزار می‌کند.

سلمان‌خان یک دهه پیش با موتر خود فردی را به قتل رسانده و فرار کرده است. وی که ادعای بی‌گناهی دارد، جرم خود را به قتل غیرعمد تقلیل داد است.

دادگاه سلمان‌خان 19 اگست برگزار می‌شود. اگر جرم وی به اثبات برسد، 10 سال حبس در انتظار یکی از مشهورترین چهره‌های سینمای هند خواهد بود. به گفته‌ی مقامات هندی، نیمه شب 28 سپتمبر 2002 لندکروز سلمان‌خان در منطقه‌ی باندرای بمبئی پنج‌نفر از کارتن‌خواب‌ها را زیر گرفت و پس از مجروح کردن سه نفر از آنان، باعث کشته شدن «نورالله خان» 38 ساله شد. پنجمین قربانی این حادثه دچار آسیب جدی نشده بود.

سلمان خان روز چهارشنبه در دادگاهی حاضر شد و با دفاع از خود، حکمش را به قتل غیرعمد کاهش داد.

به گزارش بی.بی.سی، اگرچه طرفداران این بازیگر محبوب همچنان از وی حمایت می‌کنند، اما صدای اعتراضاتی نسبت به تأخیر 10 ساله‌ی این پرونده نیز شنیده می‌شود.

سلمان‌خان که تاکنون در بیش از 80 فیلم هندی‌زبان ایفای نقش کرده، ‌سال 2006 نیز به جرم شکار یک گوزن حفاظت شده محکوم به پنج‌سال حبس شد. اما پس از سپری کردن یک هفته پشت میله‌های زندان، آزادی خود را به دست آورد.