صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برگزاری نمایشگاه عکس «آیینه صلح» در غرب افغانستان

برگزاری نمایشگاه عکس  «آیینه صلح» در غرب افغانستان

نمایشگاه عکس زیر نام «آیینه صلح» دیروز (چهارشنبه) از سوی دانشکده ژورنالیزم دانشگاه هرات با حضور مقام های محلی در این ولایت برگزار شد.

مسولان برگزار کننده این نمایشگاه به خبرگزاری بخدی گفتند که در این نمایشگاه بیش از ۵۵ عکس با پیام صلح که از طرف دانشجویان این دانشکده عکاسی شده به نمایش گذاشته شده است.

سهیلا عرفانی، معاون دانشکده ژورنالیزم به بخدی گفت که این نمایشگاه برای چهار روز به روی بازدید کنندگان باز است.

شماری از دانشجویان و اشتراک کنندگان در این نمایشگاه نیز می گویند که از تشنج ها و اختلافات خسته شدند و امیدوارند با این حرکت (برگزاری نمایشگاه عکاسی آیینه صلح)، همدلی و همدیگر پذیری را بین مردم رایج شود.

آنان بر این باورند که برگزاری این نمایشگاه علاوه بر رساندن پیام صلح به مردم، فرصتی است برای دانشجویان دانشکده ژورنالیزم تا استعداد های شان را در رشته عکاسی خبری محک بزنند.

برگزاری این نمایشگاه با استقبال گرم بازدید کنندگان روبرو شده است.

برگزار کنندگان نمایشگاه آیینه صلح در هرات می گویند که هدف از برگزاری این نمایشگاه پایان جنگ در افغانستان و تامین صلح و امنیت در کشور است.

آنان که دانشجویان دانشکده ژورنالیزم دانشگاه هرات هستند از دولت جدید خواستند تا برای تامین صلح و امنیت در کشور تلاش جدی انجام دهد. (بخدی)

کارگردان «مردان مجهول 8» معرفی شد

«برایان سینگر» کارگردانی چهارمین فیلم از مجموعه هشت‌گانه «مردان مجهول» را بر عهده گرفت. «مردان مجهول: آخر‌الزمان» قرار است در می 2016 به روی پرده برود و چهارمین فیلم این مجموعه است که سینگر کارگردانی می‌کند.

داستان این فیلم 10 سال پس از رخدادهای «روزهای گذشته آینده» اتفاق می‌افتد و «هیو جکمن» باز هم نقش اصلی «ولورین» را ایفا می‌کند. «جیمز مک‌اووی» و «نیکولاس هولت» هم از هنرپیشه‌های سرشناسی هستند که در این مجموعه فیلم ایفای نقش می‌کنند.

به گزارش بی.بی.سی، مجموع هفت فیلم «مردان مجهول» تاکنون فروشی بیش از سه میلیارد دالر در گیشه جهانی داشته‌اند. فروش بین‌المللی «روزهای گذشته آینده» که از ماه می به روی پرده رفته، 746 میلیون دالری بوده است. این فیلم بر پایه کمیک‌هایی از «مارول» با همین نام ساخته شده که در آن یک باند منحصربه فرد از موجودات قدرتمند و جهش‌یافته ژنتیکی در دنیایی زندگی می‌کنند که توسط انسان‌ها مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند.

این افراد تحت هدایت رهبرشان پروفسور «چارلز اگزاویر» (ایکس من) تلاش می‌کنند دنیایی را ایجاد کنند که در آن انسان‌ها و جهشی‌ها (میوتنت‌ها) بتوانند بطور مسالمت‌آمیز با هم زندگی کنند و با براندازی نژاد انسان مبارزه کنند.