صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ركورد جديد فيلم «عامرخان» در سينماي هند

ركورد جديد فيلم «عامرخان» در سينماي هند

«پی‌کی» فیلم جدید عامرخان با شکستن رکورد فروش، تبدیل به پرفروش‌ترین محصول کل تاریخ صنعت سینمای کشور هند شد. این کمدی درام اجتماعی و علمی تخیلی با یک رقم فروش 288 کروری به این مقام دست پیدا کرد.این فیلم که در آخرین هفته سال 2014 به روی پرده سینماهای هند رفت، در پانزدهمین روز نمایش عمومی، موفق به رکوردشکنی تاریخی خود شد.

«پی‌کی» با رقم فروش 288 کروری خود، موفق شد رکورد فروش اکشن ماجراجویانه «دوم 3»‌را بشکند. قسمت سوم، «دوم» هم عامرخان را در نقش اصلی خود دارد و در آخرین هفته سال 2013 در هند اکران عمومی شد. این فیلم موفق شد 284 کرور در سینماهای هند فروش کند و لقب پرفروش‌ترین محصول کل تاریخ سینمای هند را کسب کند. همزمان با نمایش عمومی«پی‌کی» بسیاری از تحلیل‌گران اقتصادی سینمای هند پیش‌بینی یک رکوردشکنی تازه را برای آن کردند.

 در هند اگر فیلمی موفق به یک فروش 100 کروری (حدود 18 میلیون دالر) شود، لقب یک فیلم بسیار پرفروش را می‌گیرد. تا به حال، این فقط عامرخان بوده که فیلم‌هایش در جدول گیشه نمایش سینماها، رکوردشکنی‌های تازه را به نام خود ثبت کرده است. در سال 2009 هم «3 احمق»‌ او اولین فیلم تاریخ سینمای هند بود که توانست بالای 200 کرور فروش کند.

 عامرخان در «پی‌کی» در نقش یک موجود بیگانه فضایی بازی می‌:ند که به شکل یک انسان وارد کره زمین شده و متوجه می‌شود مردم زمین با دردسرها و مشکلات زیادی روبرو هستند.