صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«هتل ترانسیلوانیا» رکورد زد

«هتل ترانسیلوانیا»  رکورد زد

قسمت دوم انيميشن «هتل ترانسيلوانيا» با 47.5 ميليون دالر فروش در افتتاحيه، رکورد فروش ماه سپتمبر در آمريکاي شمالي را شکست و صدرنشين جدول فروش اين آخر هفته شد.

«اورست» پائين‌تر از انتظار فروخت، «سيکارو» در اکران محدود درخشيد و «ديوار سنگي» به کارگرداني رولند امريش بازنده جدول فروش شد.

قسمت دوم انيميشن «هتل ترانسيلوانيا» با 47.5 ميليون دالر فروش در افتتاحيه، رکورد فروش ماه سپتمبر در آمريکاي شمالي را شکست و صدرنشين جدول فروش اين آخر هفته شد. اين رکورد پيش از اين در اختيار قسمت نخست اين انيميشن قرار داشت که در سال 2012 در افتتاحيه 42.5 ميليون دالر فروخته بود. 3754 سالن سينما در آمريکاي شمالي به اکران اين فيلم اختصاص يافته است.

در اين انيميشن که ساخت آن 80 ميليون دالرهزينه داشته است، آدام سندلر، اندي سمبرگ، سلنا گومز و کوين جيمز صداپيشگان شخصيت‌هاي داستان هستند. «هتل ترانسيلوانيا» امتياز سينماي A منفي را از تماشاگران دريافت کرد.فيلم کمدي «کارآموز» با بازي رابرت دنيرو و آن هاتاوي در 3305 سالن سينما اکران خود را آغاز کرد، و 18.2 ميليون دالر فروخت. «کارآموز» با اين ميزان فروش در رده دوم جدول فروش اين آخر هفته ايستاد.

اين فيلم در 40 بازار خارج از آمريکاي شمالي 11.8 ميليون دالر فروش داشت، تا مجموع فروش جهاني فيلم به 30 ميليون دالر برسد. آن هاتاوي در اين فيلم در نقش يک مدير جوان ظاهر مي‌شود که مرد مسني را به عنوان کارآموز برمي‌گزيند. قسمت عمده تماشاگران اين فيلم در آمريکاي شمالي زن بوده، و 55 درصد تماشاگران بيش از 50 سال سن داشته‌اند. اين فيلم نيز همانند «هتل ترانسيلوانيا» امتياز سينمايي A منفي را دريافت کرده است.«اورست» به کارگرداني بالتازار کورماکور اين آخر هفته در رده چهارم جدول فروش ايستاد. اين فيلم که هفته گذشته به صورت محدود در برخي از سالن‌هاي سينما به صورت سه‌بعدي اکران شده بود، اين هفته در 3006 سالن سينما 13.1 ميليون دالر فروخت. اين فيلم در مجموع 10 روز اکران خود در آمريکاي شمالي بيش از 23 ميليون دالر فروش داشته است.

«اورست» با بازي جاش برولين و جيک جيلينهال در بازارهاي خارج از آمريکاي شمالي فروش بهتري داشت و در 62 بازار متفاوت بيش از 33 ميليون دالر فروخت. محموع فروش اين فيلم در بازارهاي خارج از آمريکاي شمالي تا کنون به رقم 73.7 ميليون دالر رسيده است.يکي از فيلم‌هايي که اين آخر هفته کار اکران خود را آغاز کرد، «جهنم سبز» به کارگرداني الي راث بود. اين فيلم در 1540 سالن سينما 3.5 ميليون دالر فروش داشت و در رده نهم جدول فروش قرار گرفت. «جهنم سبز» تنها فيلمي است که الي راث در هشت سال اخير کارگرداني آن را برعهده داشته است. اين فيلم که محل فيلم‌برداري آن کشور شيلي بوده است، براي نخستين بار سال 2013 در جشنواره فيلم تورنتو به نمايش گذاشته شد.رتبه سوم جدول فروش اين هفته به «دونده مارپيچ» رسيد. اين فيلم با کاهش فروش 54 درصدي نسبت به هفته گذشته در 3792 سالن سينما 14 ميليون دالر فروخت، تا مجموع فروش خود در آمريکاي شمالي را به 51.7 ميليون دالر برساند. اين فيلم در 70 بازار خارج از آمريکاي شمالي 28.4 ميليون دالر فروش داشت. مجموع فروش اين فيلم در بازارهاي خارج از آمريکاي شمالي با عبور از مرز 100 ميليون دالر به 121.8 ميليون دالر رسيد.