صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برنده جایزه شعر«فوروارد» معرفی شد

 برنده جایزه شعر«فوروارد»  معرفی شد

مجموعه شعر «شهروند» از سروده‌هاي «کلوديا رنکين» جايزه شعر «فوروارد» را از آن خود کرد. کلوديا رنکين با کتاب «شهروند: غزل آمريکايي» جايزه 10 هزار پوندي بخش بهترين مجموعه شعر «فوروارد» را به خود اختصاص داد.

اين سروده‌ها درباره زندگي آمريکايي و مساله نژادپرستي است و از سوي اعضاي هيات داوران جايزه «فوروارد» 2015 به عنوان «يک کتاب قوي در عصر حاضر» توصيف شده است.

رنکين پيش‌تر با همين کتاب جايزه حلقه منتقدين ملي کتاب آمريکا را از آن خود کرده است. اين شاعر متولد جامائيکاست و اکنون در کاليفرنيا زندگي مي‌کند.

به گزارش گاردين، او جايزه «فوروارد» را طي مراسمي رسمي در لندن دريافت مي‌کند. برنده اين جايزه 10 هزار پوندي اکنون در دانشگاه کاليفرنياي جنوبي مشغول به تدريس است.

جايزه 5000 پوندي مجموعه شعر اول «فوروارد» امسال به «مونا آرشي» شاعر مجموعه «دست‌هاي کوچک» تعلق گرفت و «کلر هارمان» توانست جايزه 1000 پوندي قطعه شعر برگزيده را به خود اختصاص دهد.

جايزه ادبي «فوروارد» اولين‌بار سال 1991 با دو هدف اصلي افزايش تعداد مخاطبان شعر و همچنين معرفي و تشويق شاعران نوقلم در سطح انگلستان و ايرلند اعطا شد و امسال بيست‌وچهارمين دوره خود را پشت سر گذاشت.