صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ماموریت تام کروز 675 میلیون دالري شد

ماموریت تام کروز  675 میلیون دالري شد

ماموريت تام کروز 675 ميليون دالري شد «اورست» 96 ميليوني

«اورست» فيلمي پر جذبه و اکشن که يک رويداد تلخ واقعي سالهاي معاصر بر فراز بلندترين قله جهان را به تصوير مي‌کشد و آن را بالتازار کورماکور کارگردان ايسلندي ساخته است، با 8/33 ميليون دالر کسب درآمد در 62 کشور، پرفروش‌ترين فيلم اين هفته جهان بدون احتساب آمريکاي شمالي شد.

گروه سينماي جهان: اين ميزان فروش مجموع سودسازي «اورست» را پس از 3 هفته اکران در سطح قاره‌هاي اروپا، آمريکاي لاتين، اقيانوسيه و آسياي شرقي و همچنين شمال آفريقا به 7/73 ميليون دالر رساند. بالاترين رقم فروش را براي اين فيلم در ميان کشورهاي مختلف روسيه با ثبت رقم 2/5 ميليون دالر موجب شد که همين رقم «اورست» را به صدرنشين پرفروش‌ها هم در اين کشور تبديل کرد. «اورست» با احتساب فروش آمريکايي‌اش تا اين لحظه 8/96 ميليون دالر سود به بار آورده است اما ارقام بسيار بالاتري براي اين فيلم در هفته‌هاي پيش رو متصور و در دسترس است.

مسيرهاي دشوار و پولساز

 «دونده ميز: آزمايشات آتشين» که قسمت دوم فيلم «Maze Runner» است، اين هفته با سودسازي 4/28 ميليون دالري‌اش در 70 کشور و منطقه جهان عنوان دومين فيلم پرفروش را در کشورهايي بجز آمريکا و کانادا تصاحب کرد. بالاترين فروش را براي اين فيلم، کورياي جنوبي با 1/4 ميليون دالر موجب شد و آلمان هم که نخستين هفته اکران اين فيلم را تجربه مي‌کرد، با 2 ميليون دالر در گيشه‌هايش سود قابل توجهي را نصيب سازندگان آن کرد. تا اين لحظه آزمايشات آتشين» که يک بار ديگر بازيگران جوان خود را در مسير پيمودن مسيرهايي دشوار و مارپيچ در بيرون يک عمارت زندان وار و در يک بازي فانتزي اما مرگ آور قرار مي‌دهد، در کل جهان و البته با احتساب آمريکا و کانادا 3/173 ميليون دالر سود به بار آورده است.

رونق کار جديد «مديرز» در 40 کشور جهان

 «کارآموز» فيلم جديد نانسي مديرز که در شروع پخش‌اش در آمريکا و کانادا اين هفته در رده دوم جدول پرفروش‌هاي اين کشورها ايستاد، در ساير کشورها و قاره‌ها هم خوب عمل کرد و در 40 کشور مختلف دنيا مجموعاً 7/11 ميليون دالر بدست آورد. کورياي جنوبي شروعي 7/2 ميليون دالري را براي اين فيلم در خاک خود ترسيم کرد که رتبه دوم را در جدول پرفروش‌ها به اين فيلم کمدي ـ رمانتيک بخشيد و فقط قسمت دوم «دونده مارپيچ» را بالاي آن نشاند. آلمان، روسيه و تايوان نيز به ترتيب 5/1، 4/1 و يک ميليون دالر با اين فيلم در گيشه‌هاي خود کاسبي کردند که تايوان با همين رقم اين فيلم را صدرنشين بازارهاي خود ديد. اين فيلم در شروع اکرانش در جهان 30 ميليون دالر کسب درآمد کرده که رقمي اميدبخش براي آينده آن است.