صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تام کروز هرگز نمی میرد

تام کروز هرگز نمی میرد

موفقيت چشمگير قسمت پنجم ماموريت غيرممکن نشان داد که تام کروز با 54 سال سن همچنان در اوج است.اگر فکر مي کنيد ايده فيلمي که در ذهن داريد، خوب نمي فروشد، تام کروز را استخدام کنيد. اين تفکري است که سال ها پيش در سينماي هاليوود به وجود آمده و در همه اين سال ها هم جواب داده. در آن سال هايي که نسل طلايي بازيگرهاي مرد سينما جهان در حال افول بودند، جواني با دندان هاي نامنظم از راه رسيد و تبديل به ستاره سينما شد؛ ستاره اي که فرق نمي کرد در چه فيلمي بازي مي کند. مخاطب ها او را دوست داشتند و به خاطرش تکت مي خريدند. او با وجود اين محبوبيت چشمگير به دليل حاشيه هاي زندگي اش چند سال به کلي از سينماي جهان ناپديد شد. اما با برنامه ريزي درست برگشت و تبديل به يکي از ستاره هاي پا به سن گذاشته، اما همچنان قابل اعتماد شد. بازيگري که حالا در 54 سالگي همچنان در اوج است و مردم دوستش دارند و براي ديدن فيلمش دست به جيب مي شوند.

بازگشت غيرممکن

تام کروز به همراه شريکش پائولا واگنر شرکت کروز- واگنر را راه مي اندازد و براي اولين بار در فيلم «ماموريت غيرممکن» به عنوان تهيه کننده ظاهر مي شود. در سال هاي بعد فيلم هاي ديگري از جمله بدون محدوديت، قسمت دوم ماموريت غيرممکن و چند فيلم ديگر را توليد مي کند که همه اين فيلم ها از نظر تجاري موفقيت محسوب مي شوند. يک اقتصاددان هاليوودي در سال 2005 از تام کروز به عنوان ثروتمندترين و قدرتمندترين فرد در هاليوود نام برد و هوش تجاري استثنايي کروز را مورد ستايش قرار داد.

سال 1996 با اکران ماموريت غيرممکن قسمت جديدي از زندگي تام کروز که اين روزها به خوبي در نقش ايتان هانت فرو رفته، شروع شد؛ فيلمي که تنها با 80 ميليون بودجه و فروشي نزديک به 500 ميليون کروز را تبديل به يکي از درآمدزاترين بازيگرهاي دنيا کرد.

نکته قابل توجه اين است که تام کروز با حضور به عنوان تهيه کننده در تمامي قسمت هاي اين مجموعه معمولا رقم قابل توجهي را به عنوان دستمزد دريافت مي کند. در اصل بهتر است بگوييم پول را از اين جيب در مي آورد و در آن جيب مي گذارد. حضور او در قسمت چهارم اين مجموعه توانست ماموريت غيرممکن را به مرز فروش 700 ميليون دالر در جهان برساند.

بهترين نقش آفريني هاي تام کروز

تام کروز در دوران ليسه در تست بازيگري شرکت مي کند و بعد از موفقيت در اين تست، عهده دار نقشي در يک تئاتر ليسه مکتب مي شود. موفقيتش در اين تئاتر کافي است که او به اين نتيجه برسد که هنرپيشگي براي او شغل مناسبي است. بنابراين در سال 1980 تصميم مي گيرد از نيوجرسي به نيويورک برود. در ابتدا همه چيز نااميدکننده است، اما بالاخره يک سال بعد موفق مي شود نقش يک سرباز عصبي را در فيلم «ضربه هاي آهسته» بازي کند و در سال 1986 با بازي در نقش اصلي فيلم تاپ گان به يکباره تبديل به ستاره شده و اين فيلم را به پرفروش ترين فيلم سال آمريکا تبديل مي کند. با اين وجود برخي از منتقدان معتقدند که فيلم قبلي اش، «کار پرخطر» او را در مسير امروزش قرار داده.