صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سینمای چین پنج میلیارد دالری شد

سینمای چین  پنج میلیارد دالری شد

سينماي چين با فروش بيش از 5 ميليارد دالر تا پايان سپتمبر 2015، رکورد جديدي را در عرصه فروش سالانه به نام خود ثبت کرد.

سينماي چين به عنوان بزرگترين بازار سينماي چين پس از هاليوود در فاصله سه ماه مانده به انتهاي سال 2015 توانست با عبور دادن فروش سالانه خود از مرز 5 ميليارد دالر، رکورد جديدي را در ميزان فروش سالانه خود ثبت کرد.

آخرين آمارها از فروش سينماي چين از ابتداي سال جاري ميلادي تا ماه سپتمبر حاکي از آن است که محصولات داخلي سينماي چين با حضوري موفق 56 درصد از مجموع فروش را به ارمغان آورده‌اند.

در شش ماه ابتدايي 2015 و پس از اکران چند فيلم موفق هاليوودي، فيلم‌هاي داخلي سينماي چين تنها 47 درصد از بازار فروش اين کشور را به خود اختصاص دادند اما با عملکرد موفق در سه ماه سوم سال ميلادي سهم محصولات داخلي سينماي چين به 56 درصد ارتقاء يافت.

از موفق‌ترين محصولات داخلي سينماي چين در سال جاري ميلادي مي‌توان به فيلم «دوره خاموشي»، «شکار هيولا» و «ميمون شاه: بازگشت قهرمان» اشاره کرد.

فيلم هاليوودي «ترميناتور: پيدايش» نيز اخيرا توانسته به فروش 113 ميليون دالري در چين دست يابد که رقمي بيش از فروش اين فيلم در سينماهاي آمريکاست، اما در هفته گذشته فيلم چيني «گمشده در هانگ کانگ» دوباره کفه ترازو را به سمت فيلم‌هاي داخلي سنگين کرد و تاکنون در هشت روز اکران خود 184 ميليون دالر فروخته است.

انيميشن «Inside Out» محصول کمپاني پيکسار جديدترين فيلم هاليوودي است که از تاريخ ششم اکتبر در سينماهاي چين اکران مي‌شود.