صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عملیات موفق «مریخی»‌ها در سینماهای جهان

عملیات موفق «مریخی»‌ها در سینماهای جهان

فيلم فضايي «مريخي» جديدترين ساخته «ريدلي اسکات» در اولين هفته نمايش خود توانست صدرنشين سينماهاي آمريکاي شمالي و همچنين گيشه بين‌الملل شود. اين فيلم جديد سه بعدي و فضايي با بازي «مت ديمون»، «جسيکا چستين»، «جف دنيلز» و «شيوتل اجيوفر» در اولين هفته اکران خود در سينماهاي آمريکاي شمالي با ثبت فروش 55 ميليون دالري در مکان نخست پرفروش‌ترين‌هاي هفته قرار گرفت.

دو سال پيش فيلم فضايي «جاذبه» ساخته «آلفونسو کواران» توانسته بود، در اولين هفته نمايش خود به فروش 55.8 ميليون دالر دست يابد و فيلم «بين ستاره‌اي» از «کريستوفر نولان» نيز سال گذشته فروش آغازين 47 ميليون دالري را در آمريکاي شمالي رقم زد.

عملکرد موفق فيلم «مريخي‌» تنها به سينماهاي آمريکاي شمالي محدود نبود و اين فيلم در 49 کشوري که به روي پرده رفت توانست فروش 45.2 ميليون دالري را رقم بزند تا بدين ترتيب در اولين هفته نمايش به فروش جهاني بالغ بر 100 ميليون دالر دست يابد. اين فيلم جديد فضايي در اولين هفته نمايش خود در گيشه بين‌الملل در اکثر بازارها عملکرد بهتري نسبت به فيلم‌هاي مشابهي چون «جاذبه» و «بين‌ستاره‌اي» ثبت کرده است. ديگر فيلم موفق اين هفته سينماي جهان فيلم «گمشده در هانگ‌کانگ» بود که با فروش 41 ميليون دالري مجموع فروش خود در سينماهاي چين را از مرز 200 ميليون دالر عبور داد. با وجود اين که فيلم «گمشده در هنگ‌کنگ» در طول مدت 10 روز اکران به فروش 200 ميليون دالر دست يافته است اما بعيد است در نهايت بتواند از فروش 384 ميليون دالري فيلم «شکار هيولا» پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي چين پيشي بگيرد.

فيلم «ماموريت غيرممکن: ملت ياغي» نيز تاکنون در گيشه بين‌الملل رقمي بالغ بر 482 ميليون فروخته است و فيلم «ترميناتور: پيدايش» نيز با فروش اين هفته مجموع فروش خارجي‌اش را به 350 ميليون دالر افزايش داد.

همچنين «Inside out» انيميشين جديد کمپاني پيکسار نيز تا به امروز بيش از 424 ميليون دالر در سينماهاي جهان فروخته و فيلم ابرقهرماني «مرد مورچه‌اي» نيز مجموع فروش خود در گيشه بين‌الملل را به 230 ميليون دالر رساند. فيلم ماجراجويانه و برفي «اورست» که امسال در افتتاحيه جشنواره ونيز براي اولين بار به روي پرده رفت تاکنون 86.1 ميليون دالر در گيشه بين‌الملل فروخته است و انتظار مي‌رود فروش خود را از مرز 100 ميليون دالر عبور دهد.