صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۴ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ستاره هایی که ممنوع الورود شده اند!

ستاره هایی که ممنوع الورود شده اند!

ستاره هايي که نام آنها را در اينجا برايتان آورده ايم، به دلايلي از سفر به برخي کشورها محروم اند.

حتما فکر مي کنيد که افراد مشهور و نامي براي مسافرت به شهرها و کشورهاي مختلف هيچ مشکلي ندارند، بله درست است مگر اين که کاري خلاف قانون انجام داده باشند. ستاره هايي که نام آنها را در اينجا برايتان آورده ايم، به دلايلي از سفر به برخي کشورها محروم اند.

1.کريس براون

پس از اين که کريس براون در سال 2009 به نامزدش ريحانا حمله کرد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد، از ورود به بريتانيا محروم شد.

2. مايلي سايرس

مايلي سايرس نيز پس از انتشار عکس هاي نژاد پرستي خود در وب سايت اش در سال 2009 از ورود به کشور چين محروم شد. وزير امور خارجه چين گفت: «اين طور به نظر مي رسد که مايلي سايرس تمايلي به چين و کشورهاي آسياي شرقي ندارد. ما هم نمي خواهيم کودکان مان با ناداني او آلوده شوند.»

3. برد پيت

شايد تعجب کنيد که کدام کشور اين بازيگر جذاب را نمي خواهد اما بايد بگوييم که او از رفتن به چين محروم است. چرا؟ فيلم «هفت سال در تبت» با بازي برد پيت مدت ها دچار حواشي زيادي بود. چيني ها که با ديدن اين فيلم به شدت عصباني شده بودند برد پيت را ممنوع الورود به کشورشان کردند. از افراد ديگري نيز که از آزادي تبت حمايت کردند و از ورود به اين کشور منع شدند مي توان به نوئل گلگر، بيورک، مارتين اسکورسيزي و غيره اشاره کرد.

4. آنجلينا جولي

آنجلينا جولي به دليل کارگرداني فيلم «در سرزمين خون و عسل» در سال 2010 از ورود به بوسيني محروم شد. تصويري که اين کارگردان از جنگ اين کشور با صربستان به تصوير کشيد، مورد پسند دولت اين منطقه واقع نشد، به همين دليل او را ممنوع الورود کردند، البته اين ممنوعيت چند روز بعد، پس از ابلاغ نامه اي جديد توسط مقامات لغو شد.

5. پاريس هيلتون

پس از مصرف کوکائين و دستگيري در لاس وگاس در سال 2010، پاريس هيلتون از ورود به جاپان منع شد. او در يک سفر کاري به جاپان فهميد که ممنوع الورود شده است. گويا جاپان از ورود خارجي هايي که در دوران محکوميت خود به سر مي برند، جلوگيري مي کند، حتي اگر زندگي ساده و بي دردسري داشته باشند.

6. اسنوپ داگ

باور کنيد يا نه، اسنوپ داگ حق ورود به کشور هالند را ندارد. او به دليل مصرف ماري جوآنا و شرارت هايي که در سابقه خود داشته، در سال 2010  از ورود به هالند منع شد.

7. راسل برند

راسل برند بازيگر و کمدين انگليسي است که به دليل اعتياد به مواد مخدر به طوري که معتاد بودن را به مشهور بودن ترجيح مي دهد، از ورود به کشور جاپان منع شد. او در همان سال و به همان دليل اجازه ورود به کانادا سپس افريقاي جنوبي را نداشت.

8. مايک تايسون

مايک تايسون مشت‌زن بازنشسته آمريکايي و جوان‌ترين قهرمان بوکس حرفه‌اي سنگين‌وزن و يکي از مشهورترين شخصيت‌هاي ورزشي دنيا است که به دليل جرائمي که در پرونده خود داشته، از ورود به انگلستان براي هميشه محروم شده است. سياست هاي مهاجرتي در انگلستان هر که را بيش از 4 سال از زندگي خود را پشت ميله هاي زندان گذرانده باشد، از ورود به کشورش منع مي کند. جرائم مايک تايسون شامل تجاوز، حمل کوکائين و رانندگي در حال مستي بود. نيوزلند نيز کشور ديگري است که او را ممنوع الورود کرده است. شايد از تتويي که بر صورت اش دارد، بتوان به سابقه بد او پي برد.

9. اسپنسر پرت

اسپنسر پرت در سال 2010 در کاستاريکا به  دليل حمل غير قانوني سلاح گرم دستگير شد. او ادعا کرد که اشتباهي به جاي تفنگ شکاري خود آن را به ميدان هوايي آورده اما در نهايت حرف او پذيرفته نشد و او از ورود به اين منطقه محروم شد.

10. ايکان

خواننده، آهنگساز و تهيه‌کننده هيپ هاپ و آر اند بي سنگالي-آمريکايي است که به دليل انتشار موزيک ويديويي غير اخلاقي خود از سفر به سريلانکا محروم شد. افرادي که در موزيک ويديوي او حضور داشتند، در مقابل مجسمه بودا حرکات ناشايستي از خود نشان دادند که مورد خشم دولت سريلانکا واقع شد.