صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

كارگردان«خشمگين ۸» معلوم شد

 كارگردان«خشمگين ۸» معلوم شد

كارگرداني كه فيلم تحسين شده «مستقيم از كامپتون» را ساخته، فيلم هشتم از سري فيلم هاي «سريع و خشمگين» را كارگرداني مي کنند.

 گري گري فيلمساز آمريکايي از سوي يونيورسال براي کارگرداني «سريع و خشمگين 8» انتخاب شد. او پس از كارگرداني فيلم پرفروش تابستاني اين كمپاني يعني «مستقيم از كامپتون» حالا به نظر مي‌رسد قرار است قسمت بعدي اين مجموعه سينمايي پرطرفدار را جلوي دوربين ببرد.

روز دوشنبه خبرها حاكي از اين بود كه يونيورسال يك ليست كم تعداد از كارگردان‌هايي متشكل از گري تا لويي لوتريه كارگردان «منتقل شوندگان» و «حالا مي‌توني منو ببيني» و آدام وينگارد سازنده «تو بعدي هستي» و «ميهمان» تدارك ديده بود.

پيش از اين گزارش شده بود كه يونيورسال براي پيدا كردن كارگردان قسمت هشتم اين مجموعه دچار دردسر شده و با توجه به اين كه جيمز وان كارگردان «خشمگين 7» كه فروشي 1.5 ميليارد دالري را در سراسر جهان تجربه كرد، نمي‌خواهد دوباره روي صندلي كارگرداني بنشيند، در جستجوي كارگرداني براي اين فيلم است.

حتي شايعاتي به گوش مي رسيد مبني بر اين كه وين ديزل بازيگر اين فيلم ممكن است دست به كارگرداني آن بزند. اين بازيگر اكشن دوروز پيش تصويري روي صفحه فيس بوكش گذاشت كه او را در كنار گري گري و در كنار پوستر فيلم «سريع و خشمگين» نشان مي داد.

در هر حال اين نخستين باري نيست كه گري فيلمي اكشن را كارگرداني مي كند و او براي كمدي كلاسيك «جمعه» خيلي محبوب شد و بعد «شغل ايتاليايي» را در سال 2003 كارگرداني كرد كه مارك والبرگ، ادوارد نورتون و شارليز ترون بازيگران آن بودند.

اين اولين همكاري گري با وين ديزل هم نخواهد بود زيرا اين دو در درام «مردي كنار گذاشته شده» در اوايل دهه 2000 با هم كار كرده بودند.

در هر حال آنچه مسلم است اين نخستين تجربه كارگرداني گري براي ساخت ادامه فيلمي با اين درجه از اهميت براي مردم است. مجموع فيلم‌هاي «سريع و خشمگين» تاكنون بيش از 4 ميليارد دالر در سراسر جهان فروش كرده اند.