صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کیت بلانشت» جا پای بزرگان سینما گذاشت

«کیت بلانشت» جا پای بزرگان سینما گذاشت

«کيت بلانشت»، بازيگر برنده دو اسکار، جايزه دستاورد سينمايي انجمن فلم بريتانيا را دريافت کرد.

«کيت بلانشت» در حالي جايزه دستاورد سينمايي جشنواره فلم لندن 2015 را از انجمن فلم بريتانيا دريافت کرد که اين جايزه پيش از اين به بيش از 80 چهره‌ سرشناس چون «اورسن ولز»، «لاورنس اوليوير»، «آل پاچينو»، «جودي دنچ»، «مل بروکس» و «تيم برتون» اعطاء شده بود. ابن بازيگر 44 ساله استراليايي پس از کسب اين جايزه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تجليل شدن از سوي انجمن فلم بريتانيا افتخار بزرگي است، به ويژه با توجه به فهرستي بلندبالا از چهره‌هاي مطرح تاريخ سينما که پيش‌تر اين جايزه را دريافت کرده‌اند. «سر يان مک‌کلين»، بازيگر مطرح و کهنه‌کار انگليسي با تقديم جايزه به «کيت بلانشت» روي صحنه، او را زني قدرتمند و بازيگري فوق‌العاده خواند.

«کيت بلانشت» در طول دوران بازيگري‌اش توانسته تحسين بسياري از منتقدين را کسب کند و همچنين جوايز بسياري شامل دو جايزه اسکار، سه جايزه انجمن بازيگران فلم، سه جايزه گلدن گلوب و سه جايزه بفتا را از آن خود کند.

وي اولين‌بار با بازي در فلم «اليزابت» و نقش‌آفريني به عنوان اليزابت يکم توانست شهرت جهاني پيدا کند و براي اين فلم موفق به کسب يک جايزه بفتا و گلدن گلوب و همچنين براي اولين بار نامزد دريافت جايز اسکار شد.از ديگر نقش‌هاي بسيار تاثيرگذار وي مي‌توان به نقشش در فلم «هوانورد» به کارگرداني «مارتين اسکورسيزي» اشاره کرد که موفقيت بسياري براي او به ارمغان آورد و جوايزي چون جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش مکمل زن را به کارنامه‌اش افزود.

اين بازيگر 46 ساله در سال 2013 براي بازي در فلم «ياسمن غمگين» به کارگرداني «وودي آلن» موفق به کسب دومين جايزه بهترين بازيگر زن اسکار شد و نام خود را به عنوان يکي از شش بازيگر زن تاريخ ثبت کرد که موفق به کسب جايزه اسکار هم در بهترين بازيگري نقش اصلي و هم در نقش مکمل شده‌اند. به گزارش گاردين، «کارول» و «حقيقت» دو کار آخر اين هنرپيشه هاليوودي هستند که امسال هر دو در جشنواره فلم لندن نمايش ويژه داشتند.