صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«ادی مورفی» برنده جایزه طنز آمریکا

 «ادی مورفی» برنده جایزه طنز آمریکا

ادي مورفي بازيگر آمريکايي با دريافت بهترين جايزه طنز آمريکا در مرکز کندي تجليل شد. اين بازيگر فلمهاي کمدي با پيشي گرفتن از بازيگران کمدي ديگري چون کريس راک، ديو چاپل، جرج لوپز، کيتي گريفين و آرسنيو هال به عنوان «شمايل آمريکايي» انتخاب شد.

مرکز کمدي براي هنرهاي نمايشي روز يکشنبه با اهداي جايزه مارک تواين که جايزه ملي براي طنز است از اين بازيگر سياهپوست قدرداني کرد.

در اين مراسم تريسي مورگان چهره مشهور تلويزيون آمريکا در تجليل از مورفي حرف زد. وي که سال پيش در پي يک تصادف سخت رانندگي به کما رفته بود، گفت وقتي به هوش آمد مورفي اولين فردي بود که توانست با حرف‌هايش از پشت تلفون، او را براي اولين بار به خنده بياورد. مورگان در اين مراسم از ادي مورفي به عنوان قهرمان کمدي ياد کرد.

مورفي در حالي که دريافت اين جايزه را افتخاري بزرگ خواند با خود جايزه هم شوخي کرد و گفت: در واقع، اين يک جايزه نيست، اما اسم جايزه به آن داده اند چون وقتي قرار باشد جايزه بدهند، بايد پول بدهند.

اين جايزه هر سال به ياد مارک تواين نويسنده و طنزنويس آمريکايي اهدا مي‌شود و تينا في، ووپي گلدبرگ، الن دي جنرس ، ويل فارل و ريچارد پروير از ديگر چهره‌هاي هنري هستند که اين جايزه به آنها اهدا شده است.

مورفي از سال 1980 و زماني که 19 سال داشت با پيوستن به بازيگران شوي شبانه «Saturday Night Live» به شهرت و محبوبيت رسيد و عنوان موفق ترين کمدين آمريکايي آفريقايي تبار را از آن خودش کرد.فيلم هاي ادي مورفي در ميان پرفروش‌ترين فلمهاي هاليوودي جاي دارند که «48 ساعت»، «دکتر دوليتل»، و «آمدن به آمريکا» از جمله آنها هستند.