صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کمدی ترسناک «جک بلک» در صدر پرفروش‌ها

کمدی ترسناک «جک بلک» در صدر پرفروش‌ها

«Goosebumps» که يک کار ترسناک و در عين حال کمدي است و جک بلک يکي از رل‌هاي اصلي آن را ايفا مي‌کند، در عين صدرنشين شدن قدري کمتر از آنچه برايش پيش‌بيني مي‌شد، فروش کرد.

اين هفته براي کسب عنوان پرفروش‌ترين فيلم آمريکاي شمالي رقابت نزديک و شديدي بين «Goosebumps» کار جديد شرکت سوني پيکچرز و «مريخي» کار تازه فاکس که در هر دو هفته قبلي صدرنشين شده بود، برقرار شد که در نهايت «Goosebumps» که مي‌توان آن را «جوش‌هاي زيرپوستي» هم ناميد، با فروشي برابر با 5/23 ميليون دالر در روزهاي پاياني هفته در صدر ايستاد و «مريخي» را از صدر به زير کشيد و به رده دوم تنزل داد.در عين حال «جوش‌هاي زير پوستي» از امتياز آشنا بودن قصه‌هاي ار ال استاين که اين فيلم بر اساس آن‌ها ساخته شده، براي مردم و سينماروها بهره‌مند شد و اکران آن در فاصله کمي تا ايام موسوم به هالووين نيز که دوران موسوم به ترس در غرب ناميده مي‌شود، طبعاً در پيش افتادنش از رقبا نقش داشت. شروع اکران اين فيلم 18 درصد قوي‌تر از آغاز نمايش 8/19 ميليون دالري فيلم ترسناک «اوييجا» در سال پيش بود ولي از شروع پخش فيلم «ديدار» که همين چند هفته پيش اکران شد و به 4/25 ميليون دالر رسيد، 8 درصد عقب افتاد. با احتساب شروع روزها و تعطيلات هالووين، روزهاي بعدي نيز مي‌تواند براي «Goosebumps» مناسب و همراه با فروشي بالا باشد. اين فيلم کارش را در گيشه‌هاي آمريکا و کانادا با فروشي 3/7 ميليون  دالري در روز جمعه شروع کرد و با 33 درصد رشد در روز شنبه به فروشي 7/9 ميليون دالري در اين روز هم نايل آمد و به رغم 35 درصد تنزل در فروش در روز يکشنبه، در اين روز هم 3/6 ميليون دالر در گيشه‌ها به دست آورد. سرشکن کردن تماشاگران اين نکته را نيز نشان داد که بينندگان هفته نخست فيلم به نسبتي برابر (50 به 50) مرد و زن بوده‌اند و هيچيک از اين دو قشر بر ديگري برتري عددي نداشته است و 59 درصد از آنها زير 25 سال سن داشته‌اند.

 «مريخي» فيلم فضايي و جديد ريدلي اسکات که در دو هفته قبلي با برتري محسوس بر رقبا پرفروش‌ترين فيلم شناخته شده بود، اين بار با 5/21 ميليون دالر فروش در جاي دوم ايستاد. اين فيلم 3 بُعدي پيرامون سفر نافرجام چند فضانورد به کره مريخ که منتقدان هم آن را مثل مردم عادي پسنديده‌اند، نسبت به هفته قبل 42 درصد تنزل در فروش داشت ولي بعد از 18 روز پخش در آمريکا و کانادا 8/143 ميليون دالر فروخته که رقم بالايي است و سودسازي آن در ساير کشورها هم در سطح چشمگيري بوده است. قياس اين فيلم با «جاذبه» کار فضايي سال 2013 آلفونسو کوارون مکزيکي نشان مي‌دهد که کار جديد اسکات در زمينه ميزان فروش از اين رقيب ويژه تا اين لحظه 15 درصد عقب‌تر است اما به جبران آن نسبت به «بين ستاره‌اي» فيلم فضايي سال پيش کريستوفر نولان که 9/120 ميليون دالر بعد از همين تعداد روز پخش پولسازي کرده بود 19 درصد پيش است. اين که «The Martian» در اکران آمريکايي‌اش 200 ميليون دالر و حتي قدري بيش از آن بفروشد، يک احتمال قوي نشان مي‌دهد و اين موفقيت پايه‌هاي کار ريدلي اسکات معروف را که 75 سال سن را هم رد کرده و اولين فيلم بلندش را 38 سال پيش عرضه کرد، از نو محکم مي‌کند و به مت ديمون هم که بازيگر نقش اول فيلم است، رونقي تازه را ارزاني مي‌دارد.