صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فروش نا‌امیدکننده ‹استیو جابز› در نخستین هفته نمایش عمومی‌اش

فروش نا‌امیدکننده ‹استیو جابز› در نخستین هفته نمایش عمومی‌اش

فيلم استيو جابز، ساخته دني بويل در نخستين هفته نمايش عمومي‌اش در آمريکاي شمالي نتوانست آنطور که انتظار مي‌رفت پرفروش باشد.

اين فيلم که درباره زندگي بنيانگذار کمپاني اپل است ورودي نا‌اميدکننده به جدول پرفروش‌ترين‌هاي سينماهاي آمريکاي شمالي داشت و با فروشي حدود 7.3 ميليون دالر نتوانست به جايي بهتر از رده هفتم دست يابد.اين در حالي است که مريخي ساخته ريدلي اسکات و با بازي مت ديمون با 15 ميليون و 900 هزار دالر فروش در هفته گذشته صدرنشيني خود را حفظ کرد.

هرينه توليد استيو جابز حدود 30 ميليون دالر بوده و اين فيلم مجموعا تاکنون کمي کمتر از 10 ميليون دالر فروش داشته است. بسياري از منتقدان فيلم از مايکل فاسبندر که نقش جابز را بازي کرده به عنوان يکي از بخت‌هاي اصلي اسکار بهترين بازيگر مرد امسال نام برده‌اند.

مجله ورايتي نوشته بود که فاسبندر پرده سينما را به «تسخير» خود در آورده، هر چند نوشته که شخصيت فيلم «ابدا دوست داشتني نيست». هاليوود ريپورتر هم در تحسين از نقش‌آفريني او در اين فيلم نوشته که او چندين قدم از بقيه پيش است. کيت وينسلت، ست روگن و جف دانيلز بازيگران ديگر اين فيلم هستند. روگن در نقش استيو ووزنياک، شريک جابز و ديگر بنيانگذار اپل بازي مي‌کند. تاکنون چندين فيلم کوتاه و مستند درباره جابز ساخته شده، اما فيلم بويل پرهزينه‌ترين اين فيلم‌ها بوده است و بر اساس بسياري از پيش‌بيني‌ها جزو نامزدهاي بهترين فيلم اسکار هم خواهد بود.

فيلمنامه اين فيلم را آرون سورکين بر اساس زندگي‌نامه جابز به قلم والتر ايساکسون نوشته است.  (بي بي سي)