صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقه داستان‌نویسی سلطان ادبیات جنایی

مسابقه داستان‌نویسی سلطان  ادبیات جنایی

« استفن کينگ»، نويسنده مشهور، يک مسابقه داستان‌نويسي در ژانر وحشت راه‌اندازي کرده است. جنايي‌نويس مشهور آمريکايي که «درخشش» و «مه» را در کارنامه‌اش دارد، رقابتي را براي انتخاب بهترين داستان کوتاه ترسناک به راه انداخته است.

روزنامه «گاردين» و انتشارات انگليسي «هادر و استوگتون» در اين مسير کينگ را همراهي مي‌کنند. نويسنده «مسير سبز» اين داستان‌ها را که بايد کمتر از 4000 کلمه باشند مورد مطالعه و بررسي قرار مي‌دهد و بهترين آن‌ها را انتخاب مي‌کند.

کينگ در مقدمه «شيفت شب» اولين مجموعه داستان خود که 37 سال پيش منتشر شد، داستان کوتاه ژانر وحشت را اين‌گونه تعريف کرد: اثري که بايد داستاني را روايت کند که بتواند خواننده يا شنونده را براي مدتي مسخر خود کند و او را در دنيايي که هرگز وجود نداشته و نمي‌توانسته وجود داشته باشد، گم کند.

به گزارش گاردين، استفن کينگ تاکنون بيش از 50 رمان و نزديک به 200 داستان کوتاه به نگارش درآورده است. او بسياري از داستان‌هاي ديده‌نشده‌اش را در جديدترين مجموعه خود «بازار خواب‌هاي بد» در دست چاپ دارد. کينگ خالق بيش از ‌200 اثر ادبي در ژانرهاي وحشت و خيال‌پردازي است. وي نويسندگي را در سن هفت‌سالگي و بعد از پيدا کردن يک صندوقچه‌ حاوي کتاب‌هاي جنايي آغاز کرد و با نام‌هاي مستعار «ريچارد باچمن» و «جان سوئيتن» تاکنون آثار متعددي نوشته است. رمان‌هاي کينگ چنان با استقبال گرمي از سوي خوانندگان او روبه‌رو شد که ديري نپاييد به سينما نيز راه يافت.