صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکوردشکنی اسپکتر در نخستین هفته نمایش

رکوردشکنی اسپکتر در نخستین هفته نمایش

اسپکتر، بيست و چهارمين فلم از مجموعه جيمز باند تقريبا در هر کشوري که نمايش داده شده، رکوردشکني کرده است. اين فلم در بريتانيا توانست با فروشي معادل 63 ميليون دالر در نخستين هفته نمايش، رکورد بشکند.

اين رکورد پيشتر در اختيار فلم «هري پاتر و زنداني آزباکان» بود که در سال 2004 در نخستين هفته نمايش حدود 37 ميليون دالر فروش داشت.

اسپکتر با بازي دانيل کريگ، لئا سيدو، کريستف والتس، ريف فاينس و مونيکا بلوچي وکارگرداني سام مندس در کشورهاي هالند، فنلاند، ناروي و دنمارک هم رکورد زده است. اين فلم در شش کشوري که به نمايش در آمده تاکنون بيش از 80 ميليون دالر فروش داشته است.

اسپکتر از 26 اکتبر در 2500 سالن سينما به روي پرده رفت و قرار است از ششم نوامبر در آمريکاي شمالي هم اکران شود.

اسکاي فال، فلم قبلي جيمز باند، پرفروش ترين فلم تاريخ بريتانيا بود و فروش جهاني اش از يک ميليارد و 100 ميليون دالر (705 ميليون پوند) گذشت.

به نظر مي‌رسد که اسپکتر بتواند به راحتي رکورد اسکاي‌فال را بشکند.

ترانه اسپکتر هم با صداي سام اسميت، نخستين ترانه يک فلم از مجموعه جيمزباند بود که در فهرست پرفروش‌ترين‌‌هاي بريتانيا صدرنشين شد.

بهترين جايگاهي که پيش از اين ترانه‌اي از فلم جيمز باند به دست آورده بود ترانه‌ اسکاي‌فال با صداي ادل و ترانه فلم «نمايي براي کشتن» با اجراي دورن دورن بوده که در رده دوم جدول پرفروش‌ترين‌ها جا گرفتند.

اسپکتر (Spectre) که در زبان انگليسي خلاصه شده عنوان «مديريت ويژه ضدجاسوسي، تروريسم، انتقام و اخاذي» (Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) است، نام يک سنديکاي خيالي بين المللي خلافکاران است که در فلم هاي جيمز باند در سال هاي دهه 60 حضور داشت و پس از سال ها درگيري حقوقي سازندگان با يک تهيه کننده فلم بر سر آن، اکنون دوباره در اين فلم وارد شده است.

فلمبرداري اين فلم در چند شهر از جمله لندن، مکزيکو سيتي، رم و طنجه انجام شد و بيش از هزار نفر در ساخت آن شرکت داشته اند. (بي بي سي)