صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نبرد کینگ کونگ و گودزیلا روی پرده سینما

 نبرد کینگ کونگ و گودزیلا روی پرده سینما

به احتمال زياد براي عموم تماشاگران سينما جالب و جذاب خواهد بود که روي پرده سينما رقابت و نزاع دو ابرغول دنياي سينما ـ کينگ‌کونگ و گودزيلا ـ را تماشا کنند. هر يک از اين دو هيولاي عجيب و غريب به تنهايي براي ويران کردن چند شهر بزرگ کافي هستند.

حالا بايد به اين نکته فکر کرد که اگر هر دوي آنها در يک فلم مشترک ظاهر شوند، چه بر سر کره زمين و ساکنان آن خواهد آمد.

اما کمپاني برادران وارنر تصميم گرفته‌اند اين کار را انجام داده و گودزيلا و کينگ‌کونگ را در يک فلم سينمايي رودررو (يا در کنار هم؟!) قرار دهند. از حدود يک ماه قبل رسانه‌هاي گروهي شايعه توليد چنين فلمي را پخش کردند. اهل فن مي‌گويند پخش همين شايعات بود که باعث شد مسئولان کمپاني برادران وارنر به صورت رسمي خبر توليد فلم را اعلام کنند.

اين کمپاني فلم خود را با همکاري شرکت مستقل فلمسازي لجندري پيکچرز مي‌سازد. اين فلم با نام موقت «گودزيلا عليه کينگ‌کونگ» جلوي دوربين مي‌رود. بحث توليد فلم با حضور دو کاراکتر کينگ‌کونگ و گودزيلا در حالي مطرح شده که کمپاني يونيورسال در تدارک ساخت فلم تاز‌ه‌اي با محوريت کاراکتر کينگ‌کونگ است.

فلم که با نام «کينگ‌کونگ: جزيره اسکال» ساخته مي‌شود، قرار است به احياي داستان هيجان‌انگيز کينگ‌کونگ و زندگي او در جزيره مرموز اسکال در دل يک اقيانوس دور بپردازد. در حالي که فلم کينگ‌کونگي کمپاني يونيورسال براي اوايل مارچ 2017 (حدود يک سال و دو ماه ديگر) آماده نمايش عمومي مي‌شود، اکشن ماجراجويانه کمپاني برادران وارنر تا آن زمان هنوز وارد مرحله توليد و فلمبرداري نشده است.

نکته جالب اين که بجز فلم کينگ‌کونگي کمپاني يونيورسال، يک فلم تازه هم با حضور گودزيلا در نقش اصلي در دستور توليد قرار دارد! اين اکشن علمي ـ تخيلي با نام «گودزيلا» ساخته مي‌شود و نسخه احيا و دوباره‌سازي شده مجموعه فلم گودزيلاي انگليسي زبان به حساب مي‌آيد.

اين نسخه هم براي جون 2018 آماده نمايش عمومي خواهد شد. همه اين اتفاقات در شرايطي رخ مي‌دهد که جاپاني ها (مالکان اصلي کاراکتر گودزيلا) هم براي توليد يک گودزيلاي جاپاني زبان تازه اعلام آمادگي کرده‌اند!

کمپاني توهو که بيش از 50 سال قبل دست به توليد اولين فلم گودزيلايي خود زد، سال قبل خبر از ساخت دوباره يک فلم گودزيلايي داد.

اين کمپاني که طي دهه‌ها نزديک 30 فلم گودزيلايي تهيه و توليد کرد و چند سال قبل خبر بازنشستگي هيولاي آهني‌اش را اعلام کرد، گفت ديگر به سراغ توليد فلمي تازه از اين مجموعه فلم موفق نخواهد رفت. اين اقدام با واکنش منفي و تند دوستداران فلم‌هاي گودزيلايي روبه‌رو شد.

به نظر مي‌رسد موضعگيري تازه مسئولان کمپاني توهو، واکنشي به اين موضوع بوده و صلاح را در اين ديده که همچنان گودزيلاي خود را راهي ماجراجويي‌هاي تازه کند.

مسئولان کمپاني براداران وارنر گفته‌اند گودزيلا عليه کينگ‌کونگ را براي اکران عمومي در فصل تابستان 2020 آماده مي‌کنند. اين موضوع باعث بحث فراواني در بين تحليلگران سينمايي شده است.

اين فلمنامه تا بهار 2018 آماده خواهد شد. شايعاتي هست که مي‌گويد جاناتان نولان، فلمنامه‌نويس سرشناس (و برادر کريستوفر نولان فلمساز) که دوستي و همکاري نزديکي با کمپاني برادران وارنر دارد.

کار نگارش فلمنامه گودزيلا عليه کينگ‌کونگ را انجام خواهد داد. او هنوز در رابطه با اين خبر واکنشي نشان نداده است. در بيانيه کمپاني برادران وارنر درباره توليد اين فلم از جمله گفته شده است: «داستان فلم با دو ابرقهرمان سروکار دارد و براي صنعت سينما و تماشاگران آن جالب است که به مبارزه دو ابرقهرمان نگاهي بيندازند. طبيعي است که تمام ابرقهرمان‌هاي قديمي بايد با حال و هواي تازه‌اي در معرض ديد نسل جديد تماشاگران قرار گيرند.