صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کارتون 87 ساله دیزنی پیدا شد

 کارتون 87 ساله دیزنی پیدا شد

کمپاني ديزني از نمايش کارتون کوتاه «اسوالد» که براي مدت 87 سال پس از نمايش اوليه، گم شده بود خبر داد.

نسخه ضبط شده از کارتون «زنگوله سورتمه» محصول سال 1928 با محوريت شخصيت «اسوالد خرگوش خوش‌شانس» اولين شخصيت کمپاني ديزني پس از 87 سال ناپديدي در آرشيو موسسه فلم بريتانيا پيدا شد و ماه آينده نيز به نمايش گذاشته خواهد شد.

موسسه فلم بريتانيا اعلام کرد که کشف مجدد کارتون شش دقيقه‌اي «زنگوله سورتمه» که سال‌ها در آرشيو گم شده بود، بسيار لذت بخش بوده است.

ديگر کارتون‌هاي «اسوالد خرگوش خوش‌شانس» موجود است اما اين قسمت از اين کارتون پس از نمايش اوليه ديگر ديده نشد و تنها نسخه آن که در موسسه فلم بريتانيا حفظ مي‌شد، توسط محققان اين نهاد سينمايي کشف شد. استوديو انيميشن ديزني مسئوليت بازسازي اين کارتون تازه پيدا شده را بر عهده داشته است و موسسه فلم بريتانيا قرار است روز 12 دسامبر آن را به عنوان بخشي از برنامه ويژه کريسمس به نمايش بگذارد.

به گزارش بي‌بي‌سي، «رابين بيکر» متصدي ارشد آرشيو ملي موسسه فلم بريتانيا گفت: بازسازي اين فلم، بسياري از مخاطبان را با کارهاي کمپاني ديزني در دوره صامت آشنا مي‌کند و به خوبي انرژي و تخيل را در آغاز فعاليت اين کمپاني ثابت مي‌کند.

«آندرو ميلستين» رئيس استوديو انيميشن‌سازي ديزني که بر بازسازي اين کارتون کشف شده نظارت دارد گفت: انيميشن‌هاي کوتاه «اسوالد» بخشي مهم از تاريخ ديزني محسوب مي‌شوند.

وي همچنين افزود: ما مشغول کار با آرشيوهاي فلم و مجموعه‌داران خصوصي در سراسر جهان هستيم تا درباره اين عناوين گمشده تحقيق کنيم.