صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«الویس پریسلی» باز هم صدرنشین موسیقی انگلستان شد

«الویس پریسلی» باز هم صدرنشین موسیقی انگلستان شد

آلبوم «اگر بتوانم رويايي داشته باشم» اثر الويس پريسلي براي دوازدهمين‌بار عنوان بهترين آلبوم موسيقي انگلستان را کسب کرد. با گذشت حدود 40 سال از مرگ الويس پريسلي، نام اين خواننده و بازيگر براي دوازدهمين‌باز صدرنشين فهرست برترين آلبوم‌هاي انگلستان شد.

برتري الويس نشان مي‌دهد آلبوم‌هاي او بيش از کارهاي هر خواننده مردي در انگلستان طرفدار دارد. الويس اين رتبه را با فروش 79 هزار نسخه از آلبوم «اگر بتوانم رويايي داشته باشم» به‌دست آورده است. اين کار پس از آلبوم «به دنبال ديروز» نوئل گالاگر بيشترين سرعت را در فروش سالانه تجربه کرده است.

الويس آرون پريسلي (1977-1935) خواننده و هنرپيشه‌ي آمريکايي و يکي از موفق‌ترين شخصيت‌ها در هنر معاصر و موسيقي آمريکاي قرن بيستم است. مرگ او در سن 42 سالگي به محبوبيتش بين هوادارانش افزود. او در دوران شکوفا شدن سبک «راک اند رول» بويژه در نيمه‌ي دوم دهه 1950 بر آن حکمراني مي‌کرد‌، چنان که به «سلطان راک اند رول» مشهور شد. پريسلي از سال 1956 به بعد، با اجراي 45 ترانه که از هر کدام از آن‌ها بيش از يک ميليون نسخه به فروش رفت و همچنين بازي در 33 فلم سينمايي و حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني و کنسرت‌ها،‌ موفقيت‌ اقتصادي رکوردشکني را کسب کرد.

در اين جدول «راد استوارت» با آلبوم «کشوري ديگر» رتبه دوم را به نام خود زد. در سي‌وچهارمين دوره برگزيدن پنج آلبوم موسيقي برتر انگلستان، «گاي گاروي» در جايگاه سوم نشست و «X» آلبومي از «اد شيران» رتبه چهارم را کسب کرد. اثر شيران هفتادو‌دومين هفته خود را در ميان چهار اثر محبوب اين کشور سپري مي‌کند. پس از او «وقتي مي‌خندم، گريه‌ام مي‌گيرد» آلبوم موسيقي «جس گين» هم جايگاه پنجم اين جدول را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش بي‌بي‌سي، در فهرست «پنج ترانه برتر انگلستان طي هفته گذشته» براي دومين هفته پياپي، ترانه «سلام، صداي من را مي‌شنوي» کار جديد «ادل» که عنوان سريع‌ترين قطعه سال 2015 در فروش را يدک مي‌کشد، بار ديگر در مقام نخست قرار گرفت. اين تک‌آهنگ از آلبوم هنوز منتشرنشده «25» با ثبت 27.7 ميليون‌بار بازديد در مدت 24 ساعت، رکورد پربازديدترين موزيک‌ويدئو را از آن خود کرد. اين قطعه در مدت سه روز، 160 هزار نسخه ‌فروش داشت و 156 هزار بار در انگليس و 450 هزار بار در آمريکا دانلود شده است. «متأسفم» جديدترين کار «جاستين بيبر» رتبه دوم اين فهرست را اشغال کرده است. بيبر امسال با کسب پنج جايزه «MTV» چهره درخشان رقابت‌هاي موسيقي اروپا بود. «سم اسميت» که چهار ‌جايزه «گرمي» 2015 را به‌دست آورده نيز با ترانه «نوشته‌ روي ديوار» رتبه سوم را دارد و پس از او ترانه «تپه‌ها» از «ويک انره» و «Hotline Bling» ترانه‌اي از «دِرِک» قرار گرفته است.