صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بزرگترین جشنواره فلم کوتاه جهان تعطیل شد

بزرگترین جشنواره فلم کوتاه جهان تعطیل شد

جشنواره بين‌المللي فلم کوتاه «تراپفست» در کشور استراليا، برگزاري دوره آتي خود را به دليل مشکلات مالي لغو کرد. اين جشنواره بزرگ سينمايي در عرصه فلم کوتاه که هر ساله جمعيتي مشابه با يک کنسرت موسيقي بزرگ را به «سنتنيال پارک» سيدني مي‌کشاند قرار بود از تاريخ ششم دسامبر 2015 آغاز به کار کند.

«جان پولسون» بنيانگذار و رييس جشنواره فلم کوتاه «تراپفست» در يک پيام توئيتري از لغو اين رويداد سينمايي خبر داد و سپس در صفحه فيسبوک خود با لحني عصباني کمپاني که مديريت اين جشنواره را بر عهده داشت، مقصر بروز مشکلات مالي معرفي کرد و افزود: «عليرغم فضاي دشوار اسپانسرينگ، جشنواره امسال براي جذب اسپانسر عملکرد خوبي داشت اما جاي شگفتي است که کمپاني مديريت به ما اطلاع داده است که قادر به ادامه‌ دادن نيست».

به گزارش ورايتي، بنيانگذار جشنواره «تراپفست» در ادامه افزود: «خيلي زود است که بگوييم در واقع چه اتفاقي در اينجا روي داده است، گرچه نمي‌توان اين نکته را ناديده گرفت که سوء مديريت و بي مسئوليتي در قبال سرمايه جشنواره «تراپفست» وجود داشته است».

جشنواره فلم کوتاه «تراپفست» که به يکي از رويدادهاي سينمايي تاثيرگذار و مهم در عرصه فلم کوتاه جهان تبديل شده است توانايي جذب 150 هزار مخاطب را دارد.

رسانه‌هاي استراليايي گزارش کرده‌اند که «جان پولسون» اقدام قانوني عليه کمپاني مديريت اين جشنواره را آغاز کرده است.