صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه اسکار افتخاری به اسپایک لی اعطا شد

جایزه اسکار افتخاری به اسپایک لی اعطا شد

از اسپايک لي کارگردان «مالکوم ايکس»، جنا رولندز بازيگر «زني تحت تاثير» و دبي رينولدز بازيگر نامزد جايزه اسکار در مراسم سالانه جوايز سران آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي با اعطاي جايزه تقدير شد.

شريل بون‌آيزاک رئيس آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي مراسم جوايز سران را با اعلام پشتيباني هاليوود از فرانسه پس حملات تروريستي مرگبار جمعه آغاز کرد. آيزاک گفت : «همه ما در کنار هم از فرانسه و مردم فرانسه حمايت مي‌کنيم.»

آيزاک که در هفتمين دوره مراسم ساليانه جايزه سران صحبت مي‌کرد گفت : « ما سوگوار کشته‌هاي اين حملات هستيم و عميق‌ترين احساسات خود را براي خواهران و برادرانمان در فرانسه مي‌فرستيم.»

در اين مراسم اسپايک لي و جنا رولندز جايزه اسکار افتخاري را براي دوران کاري خود در سينما دريافت کردند. دبي رينولدز هم به دليل کارهاي بشردوستانه جايزه بشردوستي هرشالت را دريافت کرد. رينولدز به دليل بيماري در اين مراسم حاضر نبود و نوه‌اش بيلي لورد از طرف او جايزه را دريافت کرد.

در اين مراسم اسپايک لي کارگردان سياه‌پوست سينما در کنار تقدير از اقدامات آيزاک براي حضور بيشتر سياه‌پوستان در آکادمي، گفت : «به عنوان يک سياه پوست خيلي ساده‌تر است که رئيس جمهور آمريکا شويد تا اينکه رئيس يک استوديوي فلم‌سازي باشيد.»