صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بزرگترین شکست‌های تجاری سینما در سال 2015

 بزرگترین شکست‌های تجاری سینما در سال 2015

فلم‌هايي با بازي «جورج کلوني»، «شون پن»، «بردلي کوپر»، «جاني دپ» و «کريس همسورث» از جمله پروژه‌هاي سينمايي هستند که بزرگترين شکست‌هاي تجاري سال 2015 سينماي جهان را رقم زدند.

با نزيک شدن به روزهاي پاياني سال ميلادي، نشريه « فوربس» که طبق سنت هرساله فهرست‌هايي از «ترين»‌هاي دنياي سينما و سرگرم را منتشر مي‌کند، در تازه‌ترين شماره خود به بزرگترين شکست‌هاي تجاري سينما را در سال 2015 ميلادي اشاره کرده است،‌ فلم‌هايي که عمدتا با بازي ستاره‌هاي پر زرق و برق سينمايي و بودجه‌هاي سنگين حتي هزينه توليد خود را هم کسب نکردند و ضرر و زيان ميليون دالري به کمپاني‌هاي هاليوودي تحميل کردند.

در اين فهرست فلم «قصبه را بلرزان» به کارگرداني «بري لوينسون» و با بازي «بيل موراي» در صدر فهرست 10 شکست بزرگ تجاري سال 2015 سينماي جهان قرار گرفته است.

اين کمدي آمريکايي که با هزينه 15 ميليون دالر ساخته شد، در مجموع 2.87 ميليون دالر فروخت و به عبارتي ديگر تنها 19.3 درصد هزينه‌ صرف شده براي ساخت اين فلم به سازندگان بازگشت، فلمي که نه تنها سودي نداشت بلکه با 12.13 ميليون دالر زيان نيز همراه بود.

در مکان دوم فهرست نشريه فوربس از ناموفق‌ترين فلم‌هاي سال جاري ميلادي در عرصه تجاري فلم «تفنگدار» با بازي «شون پن» جاي گرفته که با هزينه توليد 40 ميليون دالر تنها 10.7 ميليون دالر درگيشه فروخت تا يکي يگر از ناکامان بزرگ گيشه نام بگيرد.  در اين فهرست 15گانه نام فلم‌هاي «مورتدکاي» با بازي «جاني دپ» و «آلوها» با نقش آفريني «بردلي کوپر» و «اما استون» نيز به چشم مي‌خورد.