صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دیو و دلبر»؛ رکوردشکن جدید دیزنی

«دیو و دلبر»؛  رکوردشکن جدید دیزنی

«ديو و دلبر» که بازسازي انيميشن قديمي «ديزني» است، رکورد ديگر آثار لايواکشن اين کمپني را پشت سر گذاشت.
«سي.ان.بي.سي» نوشت: کمپني «والت ديزني» طي آخر هفته گذشته فيلم رئالانيميشن «ديو و دلبر» را روانه سينماها کرده که فروش آن تاکنون رکورد ديگر محصولات اين کمپني را پشت سر گذاشته است.
اين فيلم بيشترين تعداد فروش بليت آثار خانوادگي را در تاريخ «فاندانگو» که سايتي براي فروش بليت سينماست، به خود اختصاص داده است.
کمپني فيلمسازي «ديزني» چند سالي است دست به بازسازي آثار کلاسيک خود زده و جديدترين آنها، «ديو و دلبر» است. اين فيلم با بازي «اما واتسون» در نقش «بل»، اولين آخرهفته خود را با موفقيت تمام در سينماهاي آمريکا سپري کرد.
فروش چند روز گذشتهي «ديو و دلبر» حدود 120 ميليون دالر تخمين زده شده، اما مدير يکي از سايتهاي سينمايي اعتقاد دارد فروش اين فيلم بيش از 150 ميليون دالر بوده است.
«ديزني» پيش از اين «شرور»، «کتاب جنگل» و «سيندرلا» را به صورت لايواکشن روانه پرده نقرهاي کرده بود که همگي در گيشه موفق بودند. سال گذشته ديزني «کاپيتان آمريکا: جنگهاي داخلي»، «به دنبال دُري»، «زوتوپيا» و «داستان جنگ ستارگان» را به نمايش درآورد که همگي از کارهاي موفق گيشه داخلي و بينالمللي محسوب ميشدند.
در حال حاضر رکورد پرفروشترين فيلم در اولين آخرهفته اکران، متعلق به «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» است که 166 ميليون دالر فروخت.
انيميشن کلاسيک «ديو و دلبر» در 22 نوامبر سال 1991 توسط کمپني «والت ديزني» اکران شد و توانست چندين جايزه اسکار از اسکار بهترين ترانه و موسيقي را کسب کند. کارگرداني فيلم جديد «ديو و دلبر» را «بيل کاندون» با فيلمنامهاي از «استفن چبووسکي» بر عهده داشته و «اما واتسون» به همراه «دن استيونز» نقش اصلي اين فيلم را بازي ميکند.
کمپني «ديزني» که چند سالي است ساخت فيلمهاي جديد براساس انيميشنهاي کلاسيک را در برنامه خود قرار داده، هماکنون مشغول مذاکره با «گاي ريچي» براي کارگرداني فيلم «علاءالدين» بر اساس انيميشن معروف سال 1992 است. فيلم «مولان» برگرفته از انيميشن سال 1998 نيز در دست ساخت است. «ديزني» اخيرا براي ساخت نسخه رئالانيميشن «شير شاه»، «پري دريايي کوچک»، «اليور توئيست» و «سفيد برفي» نيز اعلام آمادگي کرده است.