صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۶ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در اولین مصاحبه خود با یک رسانه بریتانیایی در سه سال اخیر گفته است روسیه و ایران به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارند؛ اما حضور آمریکا و بریتانیا در کشورش « قانونی» نیست و آن را «تهاجم» خوانده است. . .

اختلاف ها و شکاف ها میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و سایر رهبران کشورهای صنعتی در اولین روز نشست گروه هفت پدیدار شده است. پیشرفتی در مذاکرات میان طرفین که برای دهه ها متحد نزدیک بوده اند. . .

دولت اتریش چند مسجد این کشور را تعطیل و تعدادی از امامان جماعت را اخراج می کند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، گفته است که در نظر دارد هفت مسجد این کشور را تعطیل و تعدادی از امامان مساجد را اخراج کند. . .

کاخ سفید دیدار کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در هتل مجللی در جزیره سنتوزا سنگاپور را تائید کرده است. این دیدار قرار است ۱۲ جون برگزار شود اما جزئیات آن هنوز مشخص نیست و بسیاری . . .

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، از عمر رزاز نخست وزیر جدید اردن، خواست که کل نظام مالیاتی را بررسی کند تا برای همه مردم عادلانه باشد. او در نامه انتصاب آقای رزاز نیز از او خواست تا درباره طرح قانون درآمد بر مالیات گفتوگوهایی را آغاز کند. . .

در پی چهار روز اعتراض های خیابانی در اردن، نخست وزیر این کشور از سمتش کناره گیری کرد. هانی ملقی دیروز (دوشنبه) به کاخ شاهی احضار شده بود و انتظار میرفت عبدالله دوم، پادشاه اردن، از او بخواهد که استعفا کند. . .

چین درباره وضع تعرفه ها و تحریم های جدید به آمریکا هشدار داده است. دولت چین در بیانه ای که خبرگزاری دولتی این کشور، شین هوا آن را منتشر کرده گفته است در صورتی که آمریکا تعرفه ها و تحریم های جدیدی . . .

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا به عنوان نخست وزیر جدید این کشور قسم یاد کرده است. در این مراسم که دیروز شنبه (یازدهم جوزا/ دوم جون) برگزار شد، ماریانو راخوی، نخست وزیر برکنار شده این کشور هم حضور داشته است. . .

در حالیکه شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان نیمه شب پنجشنبه از سمت خود استعفا داد قرار است نصیر الملک یک قاضی ارشد پاکستان جانشین او شود. به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، ساعاتی بعد از آنکه دوره کنونی . . .

روسیه تاکید کرده است که نیروهای غیرسوری باید هرچه زودتر مناطق مرزی جنوب سوریه را ترک کنند. خبرگزاری روسی تاس گزارش کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری در مسکو گفته است . . .

کارلو کوتارلی که از سوی رئیس جمهوری ایتالیا مامور تشکیل دولت جدید این کشور شده، دیروز با سرجیو ماتارلا مذاکرات غیر رسمی داشته است. به دنبال بن بست سیاسی در ایتالیا، احتمال برگزاری انتخابات جدید در این کشور . . .

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود تأیید کرده است که یکی از مقام های ارشد کوریای شمالی برای دیدار با مقامات آمریکایی به نیویورک می رود. آقای ترامپ این سفر را نتیجه نامه نگاری قبلی خود با رهبر کوریای شمالی دانسته . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر