صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مون جائه -این، رئیس جمهوری کوریای جنوبی، می گوید که کیم جونگ- اون، رهبر کوریای شمالی، خواهان غیراتمی شدن شبه جزیره کوریا است اما تاکید کرده است که رهبر کوریای شمالی مطمئن نیست که آیا آمریکا ثبات دولتش را تضمین می کند یا نه. . .

مقامات اسرائیلی در غزه می گویند زمانی که تانک های اسرائیلی در جنوب غزه به مواضع گروه های مسلح فلسطینی آتش گشودند، دو فلسطینی کشته شدند. این حادثه در نزدیکی شهر رفح رخ داد. . .

کوریای جنوبی می گوید مون جائه -این، رییس جمهوری این کشور دیروزشنبه 5 جوزا به مدت دو ساعت با کیم جونگ- اون همتای کوریای شمالی خود در نقطه مرزی پانمونجوم دیدار کرد. این دومین دیدار رهبران دو کوریا است اما هنوز جزئیاتی از آن ...

مجله اشپیگل آلمان گزارش داده است که عربستان سعودی سفارشات خود را به شرکت های آلمانی متوقف کرده است، اما این موضوع به گونه رسمی تائید نشده است. یک گزارش مجله «اشپیگل» آلمان می رساند که عربستان سعودی به دلیل . . .

کوریای شمالی در پاسخ به لغو دیدار رهبر این کشور با رئیس جمهوری آمریکا بیانیه ای صادر کرده و از به هم خوردن قرار ملاقات کیم جونگ اون و دونالد ترامپ ابراز "تاسف بسیار" کرده است. در این بیانیه با اشاره به علاقه رهبر کوریای شمالی به دیدار ...

ژان-ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، بار دیگر بازگشت تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را مورد انتقاد قرار داده و آن را باعث تشدید ناآرامی در منطقه دانسته است. آقای لودریان در گفتگو با یک ایستگاه رادیویی فرانسه گفته است . . .

یک سازمان خیریه در پاکستان می گوید حداقل ۶۵ نفر در سه روز اخیر به دلیل موج گرما در کراچی، بزرگترین شهر پاکستان جان خود را از دست داده اند. بنیاد خیریه ایده ی می گوید بیشتر افرادی که جان خود را از دست دادند از قشر فقیر کراچی بودند. . .

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، دیروز دوشنبه ۲۱ می (۳۱ ثور) در اولین سخنرانی مهم سیاست خارجی خود در واشنگتن برای اعلام استراتژی تازه آمریکا در قبال ایران مدعی شد که توافق هسته ای به دلیل "نقایص مرگبارش" جهان را به خطر انداخته . . .

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در رای گیری یکشنبه برای یک دوره شش ساله دیگر انتخاب شد. اما هنری فالکون، تنها نامزد جدی مخالفان که انتخابات را تحریم نکرده بود می گوید که نتیجه را نمی پذیرد. . .

منابع عراقی نزدیک به نخست وزیر این کشور اعلام کردند، حیدر العبادی در بغداد با مقتدی صدر دیدار کرده است. حیدر العبادی در این دیدار بر لزوم تسریع تشکیل دولت و جمع کردن همه گروه ها تاکید و مقتدی صدر دیدارش با العبادی را "پیامی اطمینان . . .

به گفته برونو لومر، وزیر مالیه فرانسه، این کشور به دنبال راه هایی است که اتحادیه اروپا بتواند شرکت هایی که به دلیل معامله با ایران از تحریم های آمریکا متاثر می شوند را جبران خسارت کند. . .

اتحادیه اروپا روند حقوقی مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران را از دیروز جمعه رسما آغاز کرد. اروپا بیش از بیست سال پیش از "مقررات بازدارنده" برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه کیوبا استفاده کرده بود. . .

زید رعد حسین، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد برخورد خشونت آمیز اسرائیل با تظاهرکنندگان فلسطینی شده است. به گزارش بی بی سی، رعد حسین در سخنانی در نشست اضطراری . . .

همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در اسرائیل در شهر بیت المقدس، تظاهرات دهها هزار فلسطینی در مرز غزه به خشونت کشیده شده و به گفته مقام های فلسطینی تا ناوقت دیشب ۵۲ فلسطینی کشته و ۲۲۰۰نفر دیگر زخمی شدند. . .

اندریو پارکر رئیس سازمان اطلاعاتی بریتانیا، ام آی فایو (MI5) هشدارداده است که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بعد از آنکه پایگاه های خود در خاورمیانه را از دست داده مصمم است که در اروپا مرتکب حملات «مخرب» تروریستی شود. . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر