صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اتحادیه اروپا روند حقوقی مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران را از دیروز جمعه رسما آغاز کرد. اروپا بیش از بیست سال پیش از "مقررات بازدارنده" برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه کیوبا استفاده کرده بود. . .

زید رعد حسین، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد برخورد خشونت آمیز اسرائیل با تظاهرکنندگان فلسطینی شده است. به گزارش بی بی سی، رعد حسین در سخنانی در نشست اضطراری . . .

همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در اسرائیل در شهر بیت المقدس، تظاهرات دهها هزار فلسطینی در مرز غزه به خشونت کشیده شده و به گفته مقام های فلسطینی تا ناوقت دیشب ۵۲ فلسطینی کشته و ۲۲۰۰نفر دیگر زخمی شدند. . .

اندریو پارکر رئیس سازمان اطلاعاتی بریتانیا، ام آی فایو (MI5) هشدارداده است که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بعد از آنکه پایگاه های خود در خاورمیانه را از دست داده مصمم است که در اروپا مرتکب حملات «مخرب» تروریستی شود. . .

سفیر جدید ایالات متحده در آلمان از مسئله تعرفه های گمرکی کشورش دفاع کرد اما گفت که اختیار عمل در دست اتحادیه اروپا است. او پیش از این به خاطر خواستش از شرکت های آلمانی برای قطع رابطه با ایران مورد توجه قرار گرفته است...

ماهاتیر محمد، نخست وزیر جدید مالیزیا گفته است پادشاه این کشور مایل به عفو کامل انور ابراهیم، معاون نخستوزیر سابق این کشور است. انور ابراهیم، متحد دکتر ماهاتیر و معاون نخست وزیر پیشین مالیزیا سه سال پیش به اتهام لواط و فساد زندانی شد . . .

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ساعاتی پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام به مسکو سفر کرد و با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد. طی ماه های اخیر آقای پوتین و آقای نتانیاهو چندین بار درباره . . .

اریک اشنایدرمن دادستان ایالت نیویورک در پی ادعاهای تعرض فیزیکی از طرف چهار زن از مقامش استعفا داده است. پیشتر نشریه "نیویورکر" گزارشی به نقل از چهار زن که آقای اشنایدرمن را به زدن خود متهم می کنند منتشر کرده بود...

نیکول پاشینیان، رهبر مخالفان در ارمنستان به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شده است. مجلس ارمنستان در نشست دیروز سه شنبه، هشتم می با ۵۹ رای موافق و ۴۲ رای مخالف، آقای پاشینیان . . .

ولادیمیر پوتین برای چهارمین بار به عنوان رئیس جمهور روسیه سوگند خورد. آقای پوتین دیروز دوشنبه ۷ می در مراسم آغاز دوره ریاست جمهوری خود گفت تمرکز او در شش سال آینده بهبود زندگی مردم عادی روسیه و رقابتی کردن . . .

اولین انتخابات پارلمانی لبنان پس از ۹ سال با مشارکت کمی کمتر از نیمی از واجدان شرایط به پایان رسید. نتایج غیررسمی اولیه حاکی از پیروزی حزبالله و متحدانش است. مشارکت رای دهندگان در این انتخابات ۴۹.۲ درصد. . .

در حالیکه رهبران دو کشور آمریکا و کوریای شمالی خود را برای برگزاری دیدار تاریخی آماده می کنند، کوریای شمالی به آمریکا در مورد "تهدیدات نظامی و فشارهای" این کشور هشدار داده است. . .

در ماه اپریل بیکاری در آمریکا به زیر ۴ درصد رسید که از سال ۲۰۰۰ بی سابقه است. در همین حال بیکاری سیاه پوستان هم به پایین ترین حد در همه سال های گذشته رسید. در ماه اپریل نرخ بیکاری سیاه پوستان در آمریکا به ۶.۶ درصد رسید . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر