صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان در ارتباط با پرونده سرکوب مرگبار تظاهرات معترضان به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۸ بازداشت شده است. دادگاهی در ایروان، پایتخت ارمنستان، دستور این بازداشت را صادر کرده است. . .

حزب مسلم لیگ شاخه نواز وابسته به نواز شریف، نخست وزیر سابق گفته که به رغم تردیدها در مورد نتایج انتخابات عمومی در این کشور، پارلمان جدید را تحریم نخواهد کرد. یکی از رهبران ارشد این حزب گفته که به خاطر احترام به دموکراسی . . .

همزمان با شروع رای دهی در پاکستان یک مهاجم انتحاری در شهر کویته بمب همراه خود را در نزدیکی یک مرکز رای دهی منفجر کرد. مقام ها گفته اند که هدف مهاجم نیروهای امنیتی بود که برای تامین امنیت انتخابات در مقابل مرکز رای دهی مستقر بودند. . .

سازمان هواشناسی جاپان موج گرمایی که طی یک هفته اخیر جان حداقل ۶۵ نفر را در سراسر این کشور گرفته یک فاجعه طبیعی اعلام کرده است. یک سخنگوی این سازمان اخطار داد که برخی نواحی «گرمای بی سابقه ای» را تجربه می کنند. . .

دولت ترکیه خود را به تبعیت از تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران ملزم نمیداند. در پی سفر هیاتی از نمایندگان وزارت خارجه و وزارت مالیه آمریکا به ترکیه برای گفتگو در مورد نحوه اجرای تحریم بانکی . . .

اسرائیل یک فروند هواپیمای نظامی سوریه را سرنگون کرده است. روز سه شنبه، ۲ اسد (۲۴ جولای)، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک فروند جت متعلق به نیروی هوایی سوریه که وارد منطقه تحت تصرف اسرائیل . . .

چهار سازمان مدافع حقوق بشر بین المللی در نامه ای به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از او خواسته اند با اتخاذ تدابیری سختگیرانه دولت تاجیکستان را وادار کند که رفتار خود را در زمینه رعایت حقوق بشر بهتر کند . . .

آلمان نگران افزایش امکانات حملات سایبری ایران و تهدیدی است که متوجه منافع آلمان میکند. دیروز سه شنبه، ۲ اسد (۲۴ جولای)، هورست سیهوفر، وزیر داخله آلمان، گزارش دفتر . . .

وزیر خارجه آمریکا یکشنبه شب در جمع ایرانیان ساکن کالیفرنیا به شکلی کم سابقه به حکومت ایران حمله کرد و آن را "مافیایی" خواند. او همچنین روحانیون عالی رتبه ای از جمله رهبر ایران را به ثروت اندوزی متهم کرد و از "چهل سال دزدی از مردم ایران، اقدامات ...

خبرگزاری رویترز به نقل از شماری از مقام های آمریکا گزارش داده دولت دونالد ترامپ کارزاری تبلیغاتی علیه حکومت ایران به راه انداخته که هدف آن ایجاد ناآرامی در این کشور و اعمال فشار بر تهران برای متوقف کردن برنامه هسته ای و برخی فعالیت های . . .

وزیر امور خارجه آمریکا از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا تحریم های اقتصادی شدید علیه کوریای شمالی را به طور کامل حفظ کنند و همچنان بر فشار خود علیه رهبر این کشور ادامه دهند تا برنامه اتمی اش را کنار بگذارد. . .

ماموران سرویس امنیت فدرال روسیه به یک مرکز تحقیقات فضایی یورش برده و آنجا را بازرسی کرده اند. این اقدام پس از شک به درز اطلاعات محرمانه موشک های هایپرسونیک روسیه به جاسوس های غربی صورت گرفته است. . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر