صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه تاکید کرده است که نیروهای غیرسوری باید هرچه زودتر مناطق مرزی جنوب سوریه را ترک کنند. خبرگزاری روسی تاس گزارش کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری در مسکو گفته است . . .

کارلو کوتارلی که از سوی رئیس جمهوری ایتالیا مامور تشکیل دولت جدید این کشور شده، دیروز با سرجیو ماتارلا مذاکرات غیر رسمی داشته است. به دنبال بن بست سیاسی در ایتالیا، احتمال برگزاری انتخابات جدید در این کشور . . .

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود تأیید کرده است که یکی از مقام های ارشد کوریای شمالی برای دیدار با مقامات آمریکایی به نیویورک می رود. آقای ترامپ این سفر را نتیجه نامه نگاری قبلی خود با رهبر کوریای شمالی دانسته . . .

رئیس جمهوری آمریکا درباره حضور یک گروه از مقام های این کشور در کوریای شمالی برای آماده سازی شرایط به منظور برگزاری دیدار میان رهبران دو کشور که قرار است پس از کش و قوس های فراوان در سنگاپور برگزار شود، توئیت جدیدی منتشر کرد. . .

سرجیو ماتارلا، رییس جمهور ایتالیا از کارلو کوتارلی، اقتصاددان سابق صندوق بین المللی پول، خواسته دولت موقت تشکیل دهد. کارلو کوتارلی در رسانه های ایتالیا به دلیل حمایت از سیاست های ریاضتی برای کاهش هزینه های عمومی . . .

مون جائه -این، رئیس جمهوری کوریای جنوبی، می گوید که کیم جونگ- اون، رهبر کوریای شمالی، خواهان غیراتمی شدن شبه جزیره کوریا است اما تاکید کرده است که رهبر کوریای شمالی مطمئن نیست که آیا آمریکا ثبات دولتش را تضمین می کند یا نه. . .

مقامات اسرائیلی در غزه می گویند زمانی که تانک های اسرائیلی در جنوب غزه به مواضع گروه های مسلح فلسطینی آتش گشودند، دو فلسطینی کشته شدند. این حادثه در نزدیکی شهر رفح رخ داد. . .

کوریای جنوبی می گوید مون جائه -این، رییس جمهوری این کشور دیروزشنبه 5 جوزا به مدت دو ساعت با کیم جونگ- اون همتای کوریای شمالی خود در نقطه مرزی پانمونجوم دیدار کرد. این دومین دیدار رهبران دو کوریا است اما هنوز جزئیاتی از آن ...

مجله اشپیگل آلمان گزارش داده است که عربستان سعودی سفارشات خود را به شرکت های آلمانی متوقف کرده است، اما این موضوع به گونه رسمی تائید نشده است. یک گزارش مجله «اشپیگل» آلمان می رساند که عربستان سعودی به دلیل . . .

کوریای شمالی در پاسخ به لغو دیدار رهبر این کشور با رئیس جمهوری آمریکا بیانیه ای صادر کرده و از به هم خوردن قرار ملاقات کیم جونگ اون و دونالد ترامپ ابراز "تاسف بسیار" کرده است. در این بیانیه با اشاره به علاقه رهبر کوریای شمالی به دیدار ...

ژان-ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، بار دیگر بازگشت تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را مورد انتقاد قرار داده و آن را باعث تشدید ناآرامی در منطقه دانسته است. آقای لودریان در گفتگو با یک ایستگاه رادیویی فرانسه گفته است . . .

یک سازمان خیریه در پاکستان می گوید حداقل ۶۵ نفر در سه روز اخیر به دلیل موج گرما در کراچی، بزرگترین شهر پاکستان جان خود را از دست داده اند. بنیاد خیریه ایده ی می گوید بیشتر افرادی که جان خود را از دست دادند از قشر فقیر کراچی بودند. . .

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، دیروز دوشنبه ۲۱ می (۳۱ ثور) در اولین سخنرانی مهم سیاست خارجی خود در واشنگتن برای اعلام استراتژی تازه آمریکا در قبال ایران مدعی شد که توافق هسته ای به دلیل "نقایص مرگبارش" جهان را به خطر انداخته . . .

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در رای گیری یکشنبه برای یک دوره شش ساله دیگر انتخاب شد. اما هنری فالکون، تنها نامزد جدی مخالفان که انتخابات را تحریم نکرده بود می گوید که نتیجه را نمی پذیرد. . .

منابع عراقی نزدیک به نخست وزیر این کشور اعلام کردند، حیدر العبادی در بغداد با مقتدی صدر دیدار کرده است. حیدر العبادی در این دیدار بر لزوم تسریع تشکیل دولت و جمع کردن همه گروه ها تاکید و مقتدی صدر دیدارش با العبادی را "پیامی اطمینان . . .

به گفته برونو لومر، وزیر مالیه فرانسه، این کشور به دنبال راه هایی است که اتحادیه اروپا بتواند شرکت هایی که به دلیل معامله با ایران از تحریم های آمریکا متاثر می شوند را جبران خسارت کند. . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر