صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اداره بازرسی عمومی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) با نشر گزارش تازهای اعلام کرد دولت افغانستان در مبارزه با فساد گسترده "بی تفاوت" عمل کرده است. در این گزارش همچنین گفته شده است که به علت "فقدان اراده سیاسی" بسیاری . . .

مقامهای قول اردوی 209 شاهین در شمال کشور می گویند که بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در ولایت جوزجان به دولت "تسلیم" شده اند. همزمان طالبان ادعا کرده اند که نیروهای داعش در این ولایت را "ریشه کن" کرده اند. . .

در پی انتقاد سیگار از کارکرد لوی سارنوالی افغانستان در امر مبارزه با فساد، اداره لوى سارنوالی می گوید که مبارزه با فساد در صدر برنامه های این اداره قرار دارد و تا به حال چندین مقام را به میز محاکمه کشانیده است. . .

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که این کمیسیون و احزاب سیاسی، نمایندگان جامعه مدنی و نهادهای بین المللی توافق کرده اند که انتخابات ریاست جمهوری در 31 ماه حمل سال آینده خورشیدی برگزار شود. . .

وزارت صحت عامه می گوید که سالانه دست کم بیست هزار تن در کشور مبتلا به بیماری های سرطانی می شود که حدود 15 هزار تن جان می دهند. فیروزالدین فیروز وزیر صحت، روز سه شنبه 9 اسد تفاهم نامه ای را با سکات بروم . . .

مقام های دولتی می گویند که درحمله به ریاست امور مهاجران ولایت ننگرهار در شرق کشور که پس از شش ساعت پایان یافت، دستکم ۱۵ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند. بنا بر گزارش ها این حمله نخست . . .

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، دیروز دوشنبه 8 اسد، با رئیس جمهور غنی در ارگ دیدار کرد. در این دیدار سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور نیز حضور داشتند . . .

وزارت مالیه توافقنامه ای کمک بلاعوض 350 میلیون دالری را با بانک جهانی به منظور حمایت از روند اصلاحات در کشور به امضاء رساند. این توافقنامه بین همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و شوبهم چوهدری، رئیس بانک جهانی برای افغانستان به امضاء رسید. . .

وزارت صحت عامه کشور، بیماری زردی را یک بیماری خاموش و خطرناک خوانده و می گوید که این بیماری در میان مردم روز به روز رو به افزایش است. به گزارش جمهور؛ از روز جهانی مبارزه علیه بیماری زردی دیروز دوشنبه (8 اسد) با . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر