صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳۱ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بر اساس تقسیم اوقات کمیسیون مستقل انتخابات، روند ثبت نام نامزدان مجلس و شوراهای ولسوالی امروز شنبه 5 جوزا در سراسر کشور آغاز می شود. کمیسیون مستقل انتخابات بیش از یک ماه پیش (2 ثور) گفته بود که روند ثبت . . .

وزارت عدلیه کشور اعلام کرده است که قانون اجراات اداری که در پانزدهم حمل امسال بر اساس فرمان تقنینی در جریده رسمی نشر شده بود، تا 15 سرطان سال جاری نافذ می شود. امان ریاضت، سخنگوی وزارت عدلیه روز 2 جوزا در یک نشست . . .

از آغاز سال جاری میلادی تا کنون ۱۰۸ هزار افغان به خاطر جنگ مجبور شده اند خانه و کاشانه شان را ترک کرده و به دیگر مناطق در داخل کشورشان فرار کنند. شورشیان طالبان حملات شان را در سراسر افغانستان افزایش داده اند و گروه. . .

گزارش تازه گلوبل ویتنس نشان می دهد که داعش در افغانستان استخراج معادن مهم را آغاز کرده است. در تازه ترین گزارش نهاد گلوبل ویتنس یا موسسه جهانی غیر دولتی آمده است که داعش به کمک انجینران پاکستان . . .

مسئولات وزارت ترانسپورت و هوانوردی می گوید قراردادی به ارزش 2.8 میلیون دالر برای ترمیم ملی بس های کشور با هند امضا کرده است. حکمت الله قوانچ، سخنگوی وزارت ترانسپورت روز چهارشنبه 2 جوزا در یک نشست خبری در کابل . . .

دهلیز هوایی افغانستان – ترکیه برای گسترش تجارت و سهولت در انتقال اموال تجارتی بین دو کشور، گشایش یافت. این دهلیز هوایی دیروز سه شنبه، اول جوزا، با حضور مقامات ارشد دولت و سفیر ترکیه در کابل، در یک مراسم در میدان هوایی . . .

گزارشی از یک نهاد ناظر بر دولت آمریکا نشان می دهد که در روند اجرایی شدن استراتژی آمریکا برای افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی پیشرفت اندکی به میان آمده است. در این گزارش که وضعیت امنیتی افغانستان در سه ماه نخست سال جاری . . .

موزیم ملی افغانستان با بیش از 70 هزار اثر باستانی از نقاط مختلف و دوره های حاکمان مختلف کشور مکانی است در انزوا و ناآشنا برای شهروندان کشور. در این مکان از نقاشی و سفالگری دوران بوداییان گرفته تا فلزکاری های قرن 20 وجود دارد...

نخستین پروژه دولتی برق آفتابی در کابل که ظرفیت تولید ۳۰ کیلووات برق را دارد، به بهره برداری سپرده شد. امان الله غالب رئیس شرکت برشنا، دیروز در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت که تخته های سولر . . .

وزارت دفاع ملی در واکنش به اعلامیه جدید گروه طالبان گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نمی گذارند که این گروه به اهداف خود دست یابد. این وزارت دیروز دوشنبه 31 ثور، با نشر یک اعلامیه مطبوعاتی نوشته است که" نیروهای ...

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر