صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت مهاجران و عودت کنندگان می گوید که با وجود بازگشت 8 میلیون مهاجر به کشور در 17 سال اخیر، هنوز شش میلیون شهروند افغانستان در کشورهای دیگر مهاجر هستند. سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران دیروز(سه شنبه، 29 جوزا) . . .

وزارت دفاع ملی می گوید هزاران عضو طالبان در سه روز آتش بس وارد شهرهای مختلف کشور شده و شماری از آنان دوباره به جنگ برنگشته اند. محمد رادمنش، سخنگوی این وزارتخانه همچنین می گوید تنها در پایتخت حدود ۲۴۰۰ . . .

قرار است که هفته آینده با افتتاح دهلیز هوایی افغانستان- عربستان نخستین محموله مواد تجارتی افغانستان از طریق هوا به عربستان فرستاده شود. نخستین محموله تجارتی افغانستان که از طریق دهلیز هوایی به عربستان فرستاده خواهد شد . . .

وزيرخارجۀ ايتاليا مي گويد که کشورش با توجه به تجربۀ حفاظت از آبدات و آثار تاريخى، حاضراست افغانستان را دراين حوزه کمک کند. عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور، درجريان سفردو روزه اش به ايتاليا، با انزو موفیرو میلانسی . . .

ریاست جمهوری در پی تمدید آتش بس می گوید که رهبران احزاب و فرماندهان جهادی از اعلام آتش بس توسط حکومت استقبال و پشتیبانی کرده است. شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئیس جمهور، روز سه شنبه 29 جوزا در یک . . .

رئیس‎جمهور غنی می گوید که آتش بس سه روزه نشان داد که "تقاضا" و "اجماع" برای صلح وجود دارد؛ اما حملات تروریستی در ننگرهار نشانه آن است که بیگانگان تحمل صلح و امنیت در افغانستان را ندارند. . .

انفجار در نزدیکی دروازه ورودی دفتر مقام ولایت ننگرهار دستکم 18 کشته و 49 زخمی برجای گذاشت. این انفجار دیروز، یکشنبه 27 جوزا، زمانی رخ داد که شماری از اعضای طالبان بعد از دیدار با مقامات محلی و مردم . . .

در پی تمدید آتش بس با طالبان از سوی اشرف غنی، رئیس جمهور کشور و انتشار تصاویر امیدوارکنندهای از ملاقات نیروهای دولتی با جنگجویان طالبان به مناسبت عید فطر، وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده آماده پیوستن به مذاکرات صلح با طالبان است. . .

رئیس شورای عالی صلح اعلام کرد که به خصوص در یک هفته اخیر "تبادل دیدگاه خوب" با رهبران گروه طالبان داشته است. محمد کریم خلیلی دیروز یکشنبه ۲۷ جوزا، در نشست شورای عالی صلح در کابل گفت که این . . .

وزارت امور داخله می گوید برای روز های عید پلان امنیتی جامع روی دست دارند. در حالیکه در روز های عید سعید فطر آتش بس از سوی نیروهای دولتی و طالبان مسلح اعلام شده است، با آنهم وزارت داخله . . .

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که برای انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی کشور بیش از ۶ میلیون رای دهنده ثبت نام کرده است. دو مرحله ثبت نام رای دهندگان در مراکز ولایات و ولسوالی های کشور دیروز ۲۲ جوزا . . .

نمایندگان شماری از احزاب سیاسی، خواستار تغییر سیستم انتخاباتی کشور از سوی حکومت و کمیسیون انتخابات شده و هشدار دادند که مانع برگزاری انتخابات با سیستم فعلی خواهند شد. . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر