صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سیلاب های اخیر در ولسوالی امام صاحب کندز بیش از ۱۰۰۰ خانه را تخریب کرده است. به گفتۀ رئیس شورای ولایتی کندز، بر اثر سرازیر شدن سیلاب های موسمی در قریه جات گُنبد، مجر، ناصریها، مهمندها، زردکمر . . .

وزارت مبارزه با مواد مخدر و دفتر جرایم و مواد مخدر سازمان ملل گزارشی تازه از ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشت و تجارت مواد مخدر منتشر کردند. این گزارش دیروز، دوشنبه ۳۱ ثور منتشر شد. برای تهیه این گزارش با بیش از ۴ هزار دهقان . . .

منابع محلی ولایت قندهار در جنوب کشور از حمله افراد مسلح به کارمندان ماین پاکی پروژه انتقال گاز ترکمنستان از مسیر افغانستان به پاکستان و هند (تاپی) خبر دادند. در این حمله پنج کارمند ماین پاکی پروژه تاپی کشته شدند...

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که بر اساس قانون انتخابات و محدودیت زمانی امکان کوچک سازی حوزه های انتخاباتی وجود ندارد؛ بنابراین در انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی، هر ولایت یک حوزه انتخاباتی خواهد بود. . .

اداره ملی مبارزه با حوادث اعلام کرد که بارندگی شدید در چند روز گذشته و جاری شدن سیلاب جان ۷۱ نفر را در سراسر کشور گرفت. به گزارش بی بی سی، محمد اسلم سیاس، معاون این اداره گفت که بیش از یک . . .

کمیسیون مستقل حقوق بشر در تازه ترین گزارش خود نوشته است که در محل حمله هوایی نیروهای امنیتی کشور به ولسوالی دشت ارچی ولایت کندوز، شماری از اعضای گروه طالبان حضور داشتند. . .

وزارت مهاجرین و عودت کنندگان می گوید که در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از یک صد هزار تن در کشور از خانه های شان بیجا شده اند. یافته های وزارت مهاجرین نشان می دهد که کندز، بغلان، فاریاب . . .

طرح قانون امور ذاتی سربازان در جلسه کمیته قوانین کابینه مورد تایید قرار گرفت و قرار شد که وزارت عدلیه پیشنهادهای کمیته قوانین را در این طرح بگنجاند و بعد آن را به جلسه کابینه ارائه کند. . .

عزیزی بانک در ادامۀ فعالیت های اجتماعی خویش، ایـنبار نهـاد کمپایـن بـیـن المللی زنان را در هماهنگی با وزارت امور زنان حمـایت مالی کـرد و مبلـغ ده هـزار دالـر امریکایی را جهـت حمایـت از زنـان تجـارت پـیـشـه به آنـان اهـداء نمود. . .

محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور در نشست فوق العادۀ سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی گفت: در جریان هفته‎ی گذشته، افغان های زیادی نسبت به فلسطینی ها جانشان را از دست داده اند؛ اما، من خود را مکلف دانستم تا در این نشست . . .

مجلس شش طرح قانون و موافقت نامه بین المللی را با اکثریت آرای نمایندگان حاضر در جلسه عمومی تایید کرد. به گزارش جمهور؛ در نشست دیروز شنبه (29 ثور) مجلس نمایندگان دو موافقتنامه بین المللی، دو فرمان تقنینی . . .

همه ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت اجناس خوراکی صعود چشم گیری می کند که باعث انتقاد شمار زیادی از شهروندان می شود. در این ماه برخی از مواد غذایی و میوه ها تا 50 درصد افزایش قیمت دارد به طوری که اکثر شهروندان . . .

رئیس جمهور غنی در نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی که به منظور بحث روی انتقال سفارت امریکا از تلآویو به بیت المقدس دایر شده، شرکت کرد. بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، آقای غنی صبح روز جمعه، 28 ثور، . . .

وزارت دفاع اعلام کرده که نیروهای امنیتی کنترل ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان را به دست گرفته است. ولسوالی تاله و برفک در ولایت شمالی بغلان حدود ده روز پیش سقوط کرد و طالبان کنترل آن را پس از سه روز محاصره . . .

جمعه خان ماکویی، مهاجر افغان دستگاه ی را برای جلوگیری از برق گرفتگی در کشور ایران اختراع و آن را به نام خود ثبت کرده است. آقای ماکویی به روزنامه ی «افغانستان ما» گفت که این دستگاه "ایمن فاز" نام دارد . . .

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور می گوید که شماری از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات شکایت دارند که تهدید شده اند و مسائل با فشار بر آنها تحمیل می شود. آقای عبدالله که دیروز دوشنبه 24 ثور، در جلسه شورای وزیران سخن . . .

حوالی ساعت هشت و نیم شب جمعه، تلفن پدری فرتوت به صدا در میآید؛ آن طرف خط صدای سرداری است که برای آخرین بار با والدینش گفتگو می کند. پدرش از او می پرسد: "چقه صدای فیر میآیه؟" او می خندد و میگوید . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر