صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات گزينش تيم منتخب ووشو در کابل آغاز شد

مسابقات گزينش تيم منتخب ووشو در کابل آغاز شد

همزمان با تهدابگذارى تعمير فدراسيون ووشو، مسابقات اين رشته به هدف گزينش تيم منتخب ولايت کابل نيز آغاز شد.
شمس الدين شمس رئيس پلان کميته ملى المپيک گفت که اين تعمير، با هزينه يکصد هزار دالر امريکايى،در شش ماه از بودجه همين کميته اعمار خواهد شد.
وى به آژانس خبرى پژواک افزود که اين تعمير، داراى يک سالون تمرينى به مساحت ١٨ در ١٨ متر،دو اتاق ادارى و سه تشناب خواهد بود و در زمينى به مساحت ٢٠ در ٢٥ متر، اعمار خواهد شد.
سيد رحمان يورش رئيس فدراسيون ووشو، گفت براى اولين بار است که فدراسيون ووشو با همکارى کميته ملى المپيک، مالک تعمير براى دفتر و مکان تمرينى مي‏شود.

وى از آغاز هفتمين دوره مسابقات گزينشى تيم منتخب کابل نيز خبر داد و گفت که اين مسابقات، با شرکت ٦٠٠ ورزشکار از ٥٠ باشگاه در جمنازيوم کميته ملى المپيک آغاز شده و براى پنج روز ادامه خواهد داشت.
يورش افزود که اين مسابقات، در ١١ وزن (٤٨ تا مثبت ٩٠ کيلوگرام) برگزار و در پايان ٤٤ تن انتخاب خواهند شد که از ميان اين تعداد ٢٢ تن، عضويت تيم منتخب کابل را کسب خواهند نمود.
براساس معلومات رئيس فدراسيون ووشو، در اين رشته سه هزار ورزشکار در سطح کشور در قالب ٤٠٠ باشگاه ورزشى فعاليت دارند؛ ٤٠٠ تن از دختران نيز به اين ورزش رو آورده اند.

موصوف افزود که ورزشکاران افغان در رشته ووشو در حدود ٣٠ مسابقه بين‏المللى و آسايى شرکت نموده و تا حال توانسته‏اند ١٤٧ مدال به شمول ٤٠ مدال طلا را براى کشور کمايى کنند.
رئيس فدراسيون ووشو خاطرنشان کرد که رشته ووشو،در سال ١٣٦٢ توسط وى بنيانگذارى شده و در سال ١٣٨١ در چوکات کميته ملى المپيک به عنوان يک فدراسيون رسمى، به فعاليت آغاز نموده است.